12:11, 11.11.2019

Ляшко про звільнення Геруса Зеленським: Щоб іншим зрадникам не кортіло торгувати національними інтересами

Ляшко про звільнення Геруса Зеленським: Щоб іншим зрадникам не кортіло торгувати національними інтересами 11.11.2019

поділитись:
Ляшко про звільнення Геруса Зеленським: Щоб іншим зрадникам не кортіло торгувати національними інтересами - фото 1

Політик вимагає від Геруса скласти депутатський мандат

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко привітав рішення президента Володимира Зеленського звільнити надепа Андрія Геруса з посади представника президента в уряді. Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook. Але цього, за нього думку, недостатньо.

"Автор зрадницької" формули Геруса ", по якій Україна стала жертвою енергетичної агресії Росії, повинен скласти депутатський мандат і піти під суд. Ворогів України треба дуже жорстко покарати, щоб іншим зрадникам не кортіло торгувати національними інтересами України", - заявив Олег Ляшко.


Ляшко неодноразово критикував Геруса за правку, якої був дозволений імпорт електроенергії в Україну з Росії. Також повідомлялося, що Олег Ляшко і Андрій Герус побилися в залі офіційних делегацій аеропорту "Бориспіль".

Спочатку лідер Радикальної партії вирішив дізнатися у чинного нардепа, за чий рахунок той перебуває в залі, перебування в якому зовсім недешево, - за власний або за гроші платників податків.

Як тільки мова зайшла про так званої поправки Геруса і імпорті електрики з Росії, голова енергетичного комітету ВРУ став помітно нервувати, а коли аргументи закінчилися - кинувся в бійку.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював поправку, яка дозволила українським споживачам купувати імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

З 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже вдвічі - з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВт-год на добу.