15:30, 17.01.2020

Маріуполь готується до запуску пілотного проєкту «Є-Малятко»

Стартувала серія тренінгів, присвячена запуску та роботі пілотного проєкту «Є-Малятко».

поділитись:
Маріуполь готується до запуску пілотного проєкту «Є-Малятко» - фото 1

У тренінгу беруть участь співробітники Маріупольської міської ради - департаменти адміністративних послуг, соціального захисту населення, охорони здоров'я, інформаційних технологій, перинатальний центр і два пологових будинки. А також фахівці міграційної та фіскальної служб.

«Маріуполь працює над розширенням сервісів і поліпшенням якості надання послуг. «Є-Малятко» покликане полегшити батькам процедуру оформлення. Це буде зручно та комфортно. На тренінгу фахівців готують, як правильно працювати з реєстрами. Перед запуском проєкту - це необхідна складова, оскільки ми зацікавлені в якості послуг, що надаються», - ділиться учасниця, начальник аналітичного відділу департаменту адміністративних послуг Катерина Проценко.

Нагадуємо, що Маріуполь потрапив у десятку міст України, де заплановано запустити новий сервіс. Серед них - Київ, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Рівне, Кривий Ріг, Львів, Луцьк та Вінниця. «Є-Малятко» покликане об'єднати процедуру отримання всіх послуг, пов'язаних з народженням дитини, в одному сервісі.

Проєкт передбачає повний комплекс послуг по одній заявці:

  1. державна реєстрація народженої дитини
  2. реєстрація місця проживання дитини
  3. призначення допомоги при народженні дитини
  4. реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я
  5. видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов)
  6. реєстрація в демографічному реєстрі
  7. визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі)
  8. реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків
  9. визначення належності дитини до громадянства України

 

Таку уніфіковану заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в установах охорони здоров'я, і ​​через Центр надання адміністративних послуг. Батьки також з квітня 2020 року зможуть подати заявку в електронному вигляді.

Система буде працювати дуже просто: батьки через електронний кабінет у себе вдома ідентифікують себе електронним ключем і подають одну заявку, в якій зазначено ім'я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати. Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи.