20:50, 12.05.2020

Маріуполь засипало тополиним пухом

На Донеччині - сезон тополиного пуху. Особливо багато його біля паркових зон. Як алергікам вберегтися від докучливого насіння?

поділитись:
Маріуполь засипало тополиним пухом - фото 1

 

Зима в Маріуполі була безсніжна. Проте зараз на вулицях можна побачити цілі кучугури білого пуху. І хоча виглядає красиво, все це летить в обличчя і може спровокувати алергію.

Маріуполь засипало тополиним пухом - фото 16619

 

Пані Олена й не пригадає, коли вулицями літало стільки пуху. Та каже: цьогоріч - хоч трохи рятують пов'язки.

«Я взагалі-то алергік. Але я ось йшла, а не кашляла, нічого, але трохи так почало дерти. Але маски рятують», - каже жителька міста Олена.

Комунальники намагаються швидко прибрати такі сезонні "опади".

«Тому що коли він купами лежить, його можуть підпалий. Пожежа може статися, знаєте. Дивлячись куди дійде і де спалахне. А так, що ми можемо зробити? Нічого не зробиш. Проти природи не підеш», - каже Тетяна, працівниця комунального підприємства "Зеленбуд".

Лікарі пояснюють, пух летить тоді, коли дерево відцвіло. Проте алергію може викликати й пилок інших рослин.

«Тополиний пух посилює цю проблему тим, що переносить цю пилок. Ну і просто забиває слизові. Потрапляє в очі і механічно може подразнювати слизову. Що викликає іноді просто такі симптоми чхання, свербіння століття і так далі», - каже лікар-алерголог Олена Бояренко.

Медики додають, захиститися від алергії на вулиці допоможуть маска та сонячні окуляри. А прийшовши до дому - радять ретельно вимити руки та обличчя.

Нагадаємо, раніше сайт телеканалу "Сигма" писав як відрізнити симптоми алергії від коронавірусу.