18:52, 13.10.2020

Маріуполь згадує обстріл Сартани

14 жовтня 2014 року пообіді бойовики відкрили вогонь по блок-посту біля Талаківки. А вже за півгодини у небезпечній зоні опинилася Сартана. Семеро загинули, вісімнадцять отримали поранення.

поділитись:
Маріуполь згадує обстріл Сартани - фото 1

Ворожі гради влучили в похоронну процесію. Пані Юлія згадує - тоді була на роботі і раділа сонячному дню.

«І раптом вибухнув, скажімо так, грім серед ясного неба. Сталася така біда в нашому селищі. Це був перший обстріл, в якому загинули жителі нашого селища. Це було і залишається великим болем для всіх нас по сьогоднішній день», - каже секретарка селищної ради Сартани Юлія Оніщенко.
архів - фото 28455
архів

 

У той день загинули семеро сартанців. Ще 18 отримали поранення.

«Мої колеги, співробітники говорять, а ти в курсі, що обстріляли в Сартані похоронну процесію. Я не був в курсі, відразу зірвався і приїхав. Коли приїхав, тут були жахливі кадри. Навіть зараз страшно згадувати», - згадує селищний голова Сартани Олександр Куркчі.

Сьогодні в Сартані вшанували пам'ять загиблих. Біля пам'ятного знаку зібралися їх родичі, місцеві мешканці та представники влади.

«Пам'ятаю все, кожну мить, кожне розірване тіло, кожен шматочок залишків тіла, які були розкидані по всьому периметру, руйнування житлових будинків. Тому воно залишиться надовго і, напевно, до кінця днів», - з жахом згадує той день секретар міської ради Маріуполя Степан Махсма.

За офіційним звітом ОБСЄ, снаряд, який влучив у похоронну процесію, мав маркування військових сил Російської Федерації, а випустили його з території селища Рози Люксембург, тимчасово окупованого так званою ДНР.