11:15, 25.11.2020

Маріуполець в приватному будинку організував центр реабілітації диких тварин

Вдома - екзотичні павуки та ящірки, а надворі - вовки, лисиці та єноти. Маріуполець Олексій Кісілішин тримає в приватному будинку центр реабілітації диких тварин. Чоловік їх лікує від травм і хвороб, а потім відпускає на волю. Але не всіх.

поділитись:
Маріуполець в приватному будинку організував центр реабілітації диких тварин - фото 1

У теплому вольєрі, застеленому сіном, живуть дві лисиці. До Олексія тварини потрапили влітку. Небайдужі їх врятували на Київщині та передали до центру в Маріуполь. Хижаки Олексію радіють, а ось з чужими - насторожі.

«До них на контакт не йдуть, тому що доля у цих лисиць важка. Вони за своє життя встигли запам'ятати, що людина - це завжди шкода».

Чорну лисицю виростили для хутра. Вона втекла з ферми, розповідає Олексій. Червоний лис жив у неволі, в дуже маленькій будці, від того часто хворіє. Тварин довелося лікувати та вчити довіряти людям. Двічі на день зоозахисник годує їх м'ясом і овочами. Для розваг і веселощів дає іграшки.

Тварин після реабілітації чоловік відпускає в дике середовище. Але ці лисиці залишаться з ним. Бо усе життя були у неволі і пристосуватися до свободи вже не зможуть.

І таких постраждалих - чимало. Соколи, ворони, змії, єноти і, навіть, вовки. Але не всі залишаються у Олексія. Деяких тварин він відправляє своїм колегам до інших реабілітаційних центрів. Так вони співпрацюють. Чоловік розповідає, йому завжди подобалося допомагати тваринам. Зараз, окрім цього, ще й розводить павуків.
Лікувати та доглядати хижаків Олексія навчили в зоопарку в Кракові. Наступного року він знову підвищуватиме кваліфікацію. А поки до зими планує переїхати на нове місце.

«Перекладаю тварин. Будую нові вольєри на іншій ділянці. У короткі терміни це потрібно все виконати, зробити. А плани є, звичайно. На наступний рік буду шукати можливості і ресурси. Будемо розширюватися, тому що постійне надходження нових тварин», - розповідає Олексій Кісілішин.

Чоловік закликає, без підготовки допомагати хижакам небезпечно. Якщо побачили поранену птицю або ж лисицю, зверніться до фахівців.