11:30, 10.05.2020

Маріупольська родина взяла на виховання 9 дітей

Подружжя Паламарчуків з Маріуполя 9 років виховують дітей з інтернатних закладів. А щоб взяти більше хлопчиків і дівчаток, створили дитячий будинок сімейного типу. Кажуть: любові вистачить на всіх.

поділитись:
Маріупольська родина взяла на виховання 9 дітей - фото 1

У багатодітної мами увесь день розписаний по хвилинах.

«Так це складно. Так, це важко, але я особисто, я щаслива», - каже мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу Ольга Паламарчук.

Дев'ятеро дітей потребують постійної турботи та любові.

«Коли я захворіла весь час, то вони весь час про мене піклувалися давали мені ліки гіркі, але я їх пила, тому що розуміла, що це для мого ж блага», - розповідає маленька Ксенія.

Дев'ятирічна Ксенія вже звикла до нового життя. Разом із братом потрапила в сім'ю півроку тому. З перших днів батькам довелося боротися за здоров'я дівчинки. Ксюша була знесилена, виснажена та відставала у фізичному розвитку.

«У неї був шлунок в три рази менше вікової норми. Вона настільки мало їла, що у неї вже Не було апетиту», - розповідає мама-вихователька.

Але дівчинка швидко почала одужувати. Їй допомогли турбота батьків та добре харчування .

«Деякі мої улюблені страви це пюрешка з ковбасою і макарони з сиром», - каже Ксюша.

Старшій вихованці цього будинку сімейного типу 18 років, наймолодшому — всього 9 місяців. Кожен потребує особливого ставлення.

«Дитина потрапила в сім'ю ... що ми робимо в першу чергу? Навчання або особистісні відносини? Як дотримуватися баланс, щоб не було виграно, Не було знаєте такого байдужості», - розповідає Ольга Паламарчук.

Впоратися із життєвими ситуаціями батькам допомагають професійні психологи. Такі зустрічі вже не перший рік організовує Фонд Ріната Ахметова.

«Фонд Ріната Ахметова проводить тренінги, вебінари і консультації, які допомагають знайти відповіді на дуже важливі питання, пов'язані з вихованням дітей», - зазначила менеджерка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Оксана Іщук.

Паламарчуки мріють, щоб у всіх дітей, які нині живуть в інтернатних закладах, були мама й тато. А майбутнім прийомним батькам радять частіше заходити на портал «Сирітству — ні». Завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова до родин потрапили вже близько 10-ти тисяч дітей.

Маріупольська родина взяла на виховання 9 дітей - фото 16435

 

«Це величезна справа, я не знаю, хто ще займається цим в нашій країні, крім Ахметова, Ріната Ахметова. Я не стикалася ні з якою іншою організацією, яка б допомагала всім видам пристрої сім'ї», - каже Ольга Паламарчук.

Нині на портал «Сирітству — ні» залишаються понад 5 тисяч анкет хлопчиків та дівчаток, які потребують родинного тепла.