19:17, 16 вересня

Маріупольські батьки пропонують уроки в школі замінити парами

Уроки - подвоєні, аби носити менше книжок. Петицію з таким проханням створили батьки маріупольських учнів!

поділитись:
Маріупольські батьки пропонують уроки в школі замінити парами - фото 1

Ірина - дев'ятикласниця. З собою носить десь шість книжок. Каже, портфель заважкий. Тому ідею про спарені уроки - схвалює.

"Я вважаю, що це дуже добре. І менше навантаження на спину, і менше уроків потрібно буде готувати на той же день. Якщо будуть спареними уроки, їх буде три-чотири. Замість шести семи, як зазвичай готуєш", - каже дівчина.

Ганна - погоджується з однокласницею та додає: за два уроки теми будуть краще запам'ятовуватися.

"Це зручно і для засвоєння матеріалу. Тобто якщо щось незрозуміло. Можна додатково час виділити, щоб розібрати тему. І там підготуватися до контрольної якнайкраще, якщо на другому уроці контрольна", - каже дев' ятикласниця.

Та в початковій школі такий варіант не приживеться, вважають педагоги. Бо учні першої ланки ледь висиджують й один урок.

"Третій клас з'явився, коли в один день було шість уроків, і шостий урок це вже неможливо працювати. Тому що вони вже втомлені, вони хочуть додому, хочуть їсти, хтось спати. Це буде складно. Тому що після карантину вони ще незвикли до звичного режиму роботи. Але якщо є велика тема, якій необхідно приділити більше уроків. На мою думку спробувати можна", - вважає вчителька початкових класів Марія Чернікова.

Освітяни говорять: у парних уроках є плюси, і мінуси.

"Це дуже буде удобно, коли вчитель пояснює тему і може закріпити це на уроці. Буде дві теми, які вони мають опанувати. І домашнє завдання буде у двойному розмірі-обов'язково. Менше книжок, але завдання все одно буде розраховане на той час, в який діти мають виконувати його", - наголошує директорка Школы Ірина Олейніченко.

Поки петиція не набрала потрібних голосів. Якщо під ініціативою підпишуться 250 людей, то її розглянуть у міськраді.