21:13, 14.05.2020

Маріупольські музеї відкрилися для відвідувачів

Маріупольські музеї відновили свою роботу. Як культурні заклади працюватимуть в умовах карантину?

поділитись:
Маріупольські музеї відкрилися для відвідувачів - фото 1

Художній музей імені Куїнджі. Зали для відвідувачів відкрили відучора. На вході - рукавички та дезінфектор. Одночасно в будівлі має бути не більше десяти осіб. У подвір'ї культурного закладу цієї неділі відбудеться виставка просто неба. На терасі першого поверху гратимуть музиканти маріупольської філармонії.

Маріупольські музеї відкрилися для відвідувачів - фото 16946

 

"Виставка, скульптури з фондів нашого музею у дворі Художнього музею. Досить цікаві автори, маріупольські скульптори - Пацевич, Снурнікова, Баранніков будуть представлені в експозиції, скульптори Києва та інших міст України. Ми плануємо показати близько 15 скульптур", - розповіла завідувачка Художнього музею ім. Куїнджі Тетяна Булі.

А на внутрішньому подвір'ї Краєзнавчого музею покажуть понад сорок кам'яних статуй різних епох. Усі відвідувачі мають бути в масках. Одночасно на екскурсії - також не більше 10 осіб з дистанцією півтора метра.

"У нас статуї починаючи з епохи енеоліту, тобто їм більше 5 тисяч років. Потім у нас є статуї епохи бронзового століття, скіфські, але їх до речі у нас мало, всього лише дві статуї. А основний склад нашої колекції статуй - це середньовічні", - відзначила заступниця директора Маріупольского краєзнавчого музею Раїса Божко.

Усі маріупольські музеї вже працюють. За правилами карантину, в кожному з них має бути не більше одного відвідувача на десять квадратних метрів, розповідає директорка Наталя Капустнікова.

Маріупольські музеї відкрилися для відвідувачів - фото 16947

 

У неділю до Міжнародного дня музеїв виставки просто неба відбудуться зі всіма карантинними правилами.

"10 осіб будуть заходити на подвір'я музею, невеличким таким екскурсійним супроводом на 15-20 хвилин. Екскурсії будуть у кожному подвір'ї свої. Наприклад, у нашому Краєзнавчому музеї тематика екскурсій буде скіфсько-половецька кам'яна скульптура, в народному побуті - це ремесла жителів Приазов'я", - розповіла директорка Маріупольского краєзнавчого музею Наталя Капустнікова.

У неділю всі експозиції можна буде відвідати з чотирнадцятої до 16-ої години. Вхід - вільний.