19:10, 04.10.2019

Маріупольські школярі привезли з Литви арт-проєкти - з вторсировини

Маріупольські школярі привезли з Литви арт-проєкти - з вторсировини 04.10.2019

поділитись:
Маріупольські школярі привезли з Литви арт-проєкти - з вторсировини - фото 1

Вони - сказали своє слово! Маріупольські учні повернулися з Литви. Саме там школярі стали учасниками міжнародного українсько-литовського екологічного проєкту: побували на цементному заводі, побачили очисні споруди та поспілкувалися з однолітками.

Усі розумники - з 52 школи. Їх 14. І кожному - є, що розповісти.

Арт-проєкти - з вторсировини. Зробили разом з литовськими однолітками. Та привезли до Маріуполя, аби і наші школяры змогли долучитися до екологічної творчості.

«Делали разные подделки из всякого,скажем так, мусора. Посетили парки, резерваты, экскурсии» - згадує подорож учасник проєкту Ярослав Шевченко. Вразили учасників проєкту і сучасні системи сортування сміття.

«Например, там на каждом углу есть мусорки, специальные урны для пластика, для бумаги» - каже Вадим Помаканов, який також взяв участь у проєкті.

«Много строится зданий связанных с экологией. И так же, мне очень понравилась идея, которая у них с лимитом на загрязнения. Мне, кажется, что это очень помогает заводам не выбрасывать столько мусора» - розповіла ще одна учасниця проєкту Ірина Батухова.

З Литвою школа співпрацює три роки. Уже реалізували інклюзивний проєкт. Та цього разу обрали тему екології. Контейнери для сортування сміття, участь у зеленому русі. Екологією у 52 школі переймаються не перший рік.

«Мы принимали участие в проекте и выиграли проект "Heals Schools-заради здорових і радісних школярів". Который у нас в государстве проводится и заняли второе место по Украине. Мы привезли приз большой-Stem лабораторию» - розповіла директорка школи Олена Баранюк.

А вже наступного року школярі поїдуть до Польщі, аби стати учасниками чергового екологічного проєкту