20:10, 27.04.2020

Маріупольський антирекорд – COVID-19 підтвердили в 19 медиків. Хронологія

У Обласної лікарні інтенсивного лікування коронавірусом інфіковані медики. Клінічих проявів недуги в них - немає. Як зараз працює  медзаклад? І чи визначили коло осіб, із якими контактували лікарі?

поділитись:
Маріупольський антирекорд – COVID-19 підтвердили в 19 медиків. Хронологія - фото 1

 

Обласна лікарня інтенсивного лікування в Маріуполі. Від там хворих - не приймають. А тих, хто їх відвідує - не пускають. Пан Михайло приніс дружині ліки та продукти.

«Передав і пішов. Все було нормально. А сьогодні - немає. Там же кажуть, хтось захворів. Приїхав і не сказав, що він хворий. Це ж треба, приїхати і не сказати нікому нічого. Так само ж не робиться», - каже відвідувач Михайло Стрюк.

Медики підтверджують: два тижні тому привезли пацієнта до урології. Зробили йому операцію. За три дні в чоловіка підвищилася температура. Його перевели в терапевтичне відділення та виявили пневмонію. А згодом діагностували коронавірус.

«Дуже велике коло контактів. Вони всі знаходяться на самоізоляції з лікарняними листами. Під наглядом вже сімейних терапевтів. Ті, хто у нас на сьогоднішній день приймає пацієнтів, ми їх поступово обстежуємо на ПЛР», – розповіла директорка обласної лікарні інтенсивного лікування Ольга Голубченко.

В обласному профільному департаменті кількість контактних осіб - не називають. Тільки зауважили, що тоді в лікарні було понад тисяча медпрацівників і персоналу. Нині весь заклад закрили на карантин, крім нейрохірургічного відділення. Бо воно єдине в області. Та й там обіцяють протестувати всіх співробітників.

«Лікарі, медичні сестри, санітарки - усі будуть першочергово обстежені на ПЛР на Covid-19. Всі, хто будуть надходити до цього відділення, будуть вважатись небезпечними. Їм також буде встановлено швидкі тести, і будуть проведені ПЛР», - зазначив заступник начальника управління охорони здоров'я Донецької області Олександр Педенко.

Усього від початку епідемії на Донеччині коронавірус підхопили 28 медиків. Це більше половини від загальної кількості захворілих в області.