10:15, 08 вересня

Маріупольський департамент охорони здоров'я ухвалив перелік платних медичних послуг

На медогляд - через касу. Серед платних послуг тепер і допуск до тренувань та змагань. Батьки юних спортсменів скаржаться - бо раніше така довідка була безкоштовною.

поділитись:
Маріупольський департамент охорони здоров'я ухвалив перелік платних медичних послуг - фото 1

 

Восьмирічний Сашко два роки займається тхеквондо. Перед міськими змаганнями організатори зобов'язали пройти медогляд у відділенні спортивної медицини, каже батько.

«Плата проходить тут на місці. Отримали квитанцію, 200 гривень. В принципі, не маленька, але що поробиш. Як би раз на півроку можна заплатити. Тим більше, якщо дитина хоче займатися спортом», - каже батько спортсмена.

Тренер з кікбоксингу Руслан Осипов розповідає, для допуску на тренування достатньо довідки від сімейного лікаря. Її можна отримати безкоштовно. Однак для турніру будь-якого рівня потрібні висновки профільних фахівців.

«Є документ, в який ми записуємо всіх наших учасників змагань. І ось цю заявку запевнити має право тільки відділення спортивної медицини. Або установа, яка має ліцензію на проведення спортивного огляду. Таких установ тільки два: це одна у нас обласна, яка знаходиться в місті Бахмуті, це обласний фізкультурний диспансер, і тільки в Маріуполі», - каже тренер з кікбоксингу Руслан Осипов.

Раніше спортивна медицина фінансувалась державою. Платною послуга стала згідно з другим етапом медреформи, пояснюють спеціалісти. Огляд коштує трохи більше 200 гривень. Для порівняння, у Харкові така довідка коштує приблизно 600 гривень, у Одесі - 700.

«Багато спортсменів неповнолітні - за них пишуть батьки, так як вносять гроші. Видається чек. У заяві пишуть, що на надання спонсорської допомоги відділенню спортивної медицини», - розповідає завідувачка відділення спортивної медицини "МТМО здоров'я дитини та жінки" Юлія Ключник.

Як пояснила заступниця головного лікаря, таке формулювання обрали не випадково.

«Для того, щоб всі засоби, які надходили до нас на рахунок були враховані і визначені за місцем призначення. Кошти йдуть на заробітну плату співробітників спортивної медицини і на оперативні витрати», - зазначила заступниця головного лікаря Людмила Михайленко.

Проте, з першого серпня обов'язкову медичну довідку для участі в спортивних змаганнях уряд скасував. Тож згідно законодавства, це питання лишається на совісті батьків, спортсменів та тренерів.