11:30, 17 серпня

Масаж. Як застосовувати такий метод лікування без шкоди здоров’ю?

Не лікувальний, а вбивчий. У Чернігові жінка померла після сеансу масажу. Нині - справу розглядають у міській прокуратурі. Як обрати компетентного спеціаліста та які відчуття можуть вказувати на те, що вам надали неякісні послуги?

поділитись:
Масаж. Як застосовувати такий метод лікування без шкоди здоров’ю? - фото 1

Необережно повернула шию клієнтки, чим і зламала їй хребці. Трагедія сталася на Чернігівщині під час масажу. Сеанс проходив вдома. Звідси жінку забрала швидка. Лікарі боролися за її життя, проте - марно. Пацієнтка померла.

Спеціаліст повинен мати відповідну практику та враховувати не тільки діагноз, а й протипоказання пацієнта, наголошують фахівці. Радять, коли обираєте свого майстра, зверніть увагу на найважливіше - медичну освіту, сертифікати та відгуки клієнтів.

Також варто дізнатися за ціни послуг. Надто дешеві - ймовірно будуть неякісними.
Після процедури зверніть увагу на свої відчуття.

«Головний біль сильна, може піднятися тиск, може буває воно опуститься, буває до вечора невелика лихоманка. Буває синяк, десь лопнув сосудик. Тобто цього теж не повинно бути. Звичайно буває індивідуальна непереносимість, що близько розташовані судини, все це треба враховувати», - радить масажистка Оксана Бухтіярова.

Юристи наголошують, обов'язково зберігайте чеки або договори, так ви зможете довести, що вам дійсно надавали відповідні послуги. Перевіряйте кваліфікацію спеціаліста: такі техніки як голкова чи мануальна терапія потребують медичних знань. Якщо ж під час сеансу вас травмували - можна звернутися до поліції або до суду.

Окрім цього, за нанесення травм під час масажу передбачена кримінальна відповідальність з обмеженням волі строком до трьох років.