18:30, 17.09.2019

Масштабна податкова реформа від нової влади

Масштабна податкова реформа від нової влади 17.09.2019

поділитись:
Масштабна податкова реформа від нової влади - фото 1

Обіцяють - буде більше надходжень до бюджету, економіка вийде з тіні, а бізнес буде вести простіше. Та чи згодні з цим самі платники податків? Розбиралися які зміни, чекають на малих підприємців.


На засіданні парламентського комітету з питань фінансів, банків та податків - гаряче. Сьогодні тут розглядають нові правила для малих підприємців. Обов'язкові касові апарати для всіх, а не тільки для тих, чий річний дохід - понад мільйон гривень, як було раніше. Запровадження цифрових касових апаратів. Винагороди клієнтам за викриття нечесних продавців.


У переповненій залі - представники асоціацій та бізнесмени. Хто не вмістився, або не пустили - чатує ззовні. Якщо закон ухвалять, усім їм доведеться залізти у власну кишеню, передусім спрощенцям. Це - підприємці, чий річний дохід, залежно від групи, не перевищує 1,5 – 5 мільйонів гривень на рік. Ліміти встановили 10 років тому. Тоді це були одні гроші, сьогодні - зовсім інші. У законопроєктах це проігнорували.


Встановити касовий апарат - щонайменше 70 тисяч гривень разом з реєстрацією. Дані - Союзу захисту підпрємництва. Автори податкових змін запропонували альтернативу - додатки до смартфонів чи планшетів. Але вони теж будуть платними, і чеки все одно треба буде роздруковувати і зберігати. Потрібен і принтер. Це все - додаткові витрати.


Якщо клієнту не дадуть чека, або дадуть підробний, він може поскаржитися в податкову. Тоді отримає винагороду - повну вартість товару. А продавець - заплатить штраф. Підприємці вже назвали це цькуванням.


Зміни мають вивести на чисту воду великий бізнес, який ховається за вигідними схемами оподаткування - кажуть їх автори. Експерти відповідають - ця редакція не допоможе. Натомість законопроекти вб'ють конкуренцію, а отже, ціни - полізуть угору.

Голова фінансового комітету Данило Гетьманцев заспокоює. Депутати готові піти на поступки.


«Питання щодо штрафів воно може бути обговорене. Особливо щодо залишку готівки в касі, але я звертаю вашу увагу на те, що ми не створюємо цей штраф, цей штраф був у цьому законі завжди».


Законопроєкти 1053 та 1073 Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Невдовзі вони повернуться до сесійної зали для другого. Але підприємці сподіваються, що і їхню думку врахують.

Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.