12:20, 03.04.2020

Медики Черкащини готові надавати допомогу хворим на коронавірус

6 спеціальних бригад медиків виїжджають на виклики до пацієнтів із підозрою на коронавірус на Черкащині. Їхня місія - швидко доправити хворих до лікарні та надати всю невідкладну допомогу прямо в дорозі. Це залежить не лише від згуртованої та оперативної роботи медиків, а й від якісного устаткування

поділитись:
Медики Черкащини готові надавати допомогу хворим на коронавірус - фото 1

Сергій працює водієм швидкої 15 років. Такий самий термін від’їздили майже всі карети медичної допомоги, які нині є на Черкащині. Адже з понад 130 машин, що працюють в області, нових швидких не набереться й двох десятків.

«Поли прогниті, сквозняки, гази закидає в салон. Трясе, гуркотить, двері одкриваються на ходу», - каже водій.

Та поганий технічний стан - не єдина проблема, з якої стикаються бригади швидкої. У старих машинах немає і медичного обладнання, без якого рятувати людські життя у надзвичайних умовах вкрай складно.

«Не вистачає дефибрілятора із монітором, не вистачає дихальної апаратури», - каже фельдшер Анатолій Безвугляк.

Гостру потребу у апаратурі для дихання бригади медиків швидких відчули у розпал пандемії коронавірусу в Україні. До пацієнтів із підозрою на цю недугу нині виїжджають винятково швидкі, в яких є обладнання для надання допомоги пацієнтам із пневмонією та легеневою недостатністю.

«Эта машина оборудована кислородом, стационарным кислородом, переносными аппаратами кислорода. Мы полностью можем транспортировать такого больного. Поддерживается температурный контроль в салоне. Мы можем изолировано находиться в кабине – водитель наш, а бригада с пациентом с коронавирусной инфекцией – в салоне», - розповідає лікарка швидкої Марина Фатеєва.

Для виїздів на виклики до пацієнтів із підозрою на коронавірус на Черкащині сформували спеціальні бригади.
Ці швидкі здатні не лише оперативно доправити пацієнта до лікарні, а й дозволяють надавати невідкладну допомогу в дорозі.

«Від якості автомобілю, від його начинки, залежить 50 або й 60% надання якості медичної допомоги. А в екстрених ситуаціях навіть більше», - відзначає директор обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.

Чотири з-поміж шести карет швидкої, на яких медики нині виїжджають до хворих із підозрою на коронавірус, надав Фонд Ріната Ахметова.

«Ці автомобілі, зокрема для Черкаської області, – ковток повітря для екстренки. Ми зараз в таких умовах, що для того, щоб врятувати життя, потрібна допомога інших людей. І приклад безпосередньо фонду Ріната Ахметова дуже важливий. Я дуже хотів би, щоб інші люди, які можуть допомогти, зокрема екстренки, долучились до цього», - каже Ігор Фесун.

Нині 200 швидких, надані Фондом Ріната Ахметова, роз’їхалися Україною. Нові машини активно задіянні у наданні термінової допомоги пацієнтам із підозрою на коронавірус.