11:25, 13.11.2020

Медики Лисичанська отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК

11 листопада Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали медикам Лисичанської багатопрофільної лікарні апарат штучної вентиляції легенів виробництва Франції.

поділитись:
Медики Лисичанська отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК - фото 1

Вручення обладнання відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Для допомоги країні в боротьбі з коронавірусною інфекцією Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень і об'єднав ресурси благодійного Фонду, ФК «Шахтар» і всіх активів групи SCM. За час пандемії Фонд Ріната Ахметова і бізнеси передали державним лікарням 337 тисяч експрес-тестів, понад 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання, серед якого кисневі концентратори, монітори пацієнта, оксиметри, опромінювачі, аналізатори, тест-системи ПЛР і багато іншого. Фондом закуплено 204 апарати штучної вентиляції легенів, яких медики потребували найбільше. Вони передаються не лише у великі клініки, а й в лікарні невеликих міст, таких як Лисичанськ, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник ДТЕК Віталій Шевченко зазначив, що проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» не має аналогів в країні.

Медики Лисичанська отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК - фото 30174

 

– Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Ми бачимо, як пандемія набирає обертів. Разом з тим ми продовжуємо з нею боротися й об'єднуємо зусилля заради порятунку життя людей. Тут працює ДТЕК Луганська ТЕС, живуть наші енергетики з сім'ями, і ми і надалі будемо підтримувати регіон в такий непростий час, – сказав Віталій Шевченко.

Заступниця голови Луганської обласної державної адміністрації Катерина Безгинська зазначила, що Фонд Ріната Ахметова першим почав системно допомагати медицині регіону.

– Щиро дякую Фонду Ріната Ахметова за своєчасну допомогу медичним закладам Луганщини. Цей чудовий апарат виробництва Франції буде надійно працювати та допомагати в порятунку життів, – сказала Катерина Безгинська.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лисичанської багатопрофільної лікарні Олександр Рештаненко зауважив, що участь бізнесу в допомозі системі охорони здоров'я вкрай важлива саме зараз.

– Ця хвороба забирає життя, багато життів. Тому важливо об'єднати зусилля. Без допомоги від бізнесу катастрофа була б в рази страшніше. Дякую Фонду Ріната Ахметова за апарати ШВЛ. Вони вже врятували не одне життя, – сказав Олександр Рештаненко.

Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на замовлення Фонду.

Медики Лисичанська отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК - фото 30173

 

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких залучено до боротьби з епідемією в усіх областях.