10:00, 20.11.2020

Медики Одеси отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК

18 листопада Одеський обласний центр соціально значущих хвороб отримав апарат штучної вентиляції легенів виробництва Франції. Такий подарунок медикам і пацієнтам регіону зробили Фонд Ріната Ахметова і компанія ДТЕК.

поділитись:
Медики Одеси отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК - фото 1

Вручення обладнання відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Одеська область стала 14-им регіоном країни, куди поставляються апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова і бізнесів групи SCM. У державні лікарні вже передано понад 180 апаратів з 204, закуплених за ініціативою Ріната Ахметова. Він першим прийшов на допомогу країні і виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Саме апарати ШВЛ – головна медична потреба, оскільки вони незамінні при лікуванні хворих з важкими ускладненнями від коронавірусу, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
Медики Одеси отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК - фото 30567

 

Представник компанії ДТЕК «Одеські електромережі» Олександр Фоменко зазначив, що обладнання, яке передається лікарям, одне з найсучасніших у світі.

– Це реанімаційне обладнання високого класу, що рятуватиме життя людей і після завершення пандемії. ДТЕК – соціально відповідальна компанія, для якої, як і для Фонду Ріната Ахметова, допомога системі охорони здоров'я одна з пріоритетних. Ми працюємо на території Одеської області, тут живуть наші енергетики та їхні сім'ї, тому допомагати регіону в такий період для нас особливо важливо, – сказав Олександр Фоменко.

В.о. голови Одеської обласної державної адміністрації В'ячеслав Овечкін зазначив, що об'єднання бізнесу та влади дуже важливо в умовах, що склалися.

– Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за допомогу, сподіваємося що інші бізнесмени країни також будуть активно брати участь у благодійній допомозі медикам в ці важкі часи, – сказав В'ячеслав Овечкін.

Головна лікарка Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Єсипенко подякувала Фонду Ріната Ахметова і компанії ДТЕК за допомогу:

– Велике спасибі за такий щедрий подарунок для нашого закладу і пацієнтів з усієї області, які матимуть потребу в лікуванні від COVID-19. Дякую Фонду Ріната Ахметова. Насправді ми співпрацюємо ще з 2012 року. Перші знання, які фахівці нашого центру отримали з питань інфекційного контролю, ми отримали саме завдяки взаємодії з Фондом. Пацієнти написали на паркані нашого центру: «Тут працюють чародії». Завдяки цьому обладнанню ще більша кількість пацієнтів виживе і піде додому здоровими людьми. Сподіваємося, таких людей, як Рінат Ахметов, в нашій країні побільшає.

Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на спецзамовлення Фонду.

Медики Одеси отримали апарат ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК - фото 30566

 

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.