21:01, 27.04.2020

Медики з Івано-Франківської області отримали засоби захисту

З початку пандемії більш ніж 130 прикарпатських медиків заразилися коронавірусом. Їхні колеги незважаючи на будь-що продовжують боротьбу з епідемією. Від Фонду Ріната Ахметова і банку ПУМБ медики з Івано-Франківської області отримали засоби захисту.

поділитись:
Медики з Івано-Франківської області отримали засоби захисту - фото 1

Заради порятунку людей життям і здоров'ям постійно ризикує і лікарка екстреної невідкладної допомоги Інна Мельник. Вона – членкиня однієї з дев'яти медичних бригад, які виїжджають до хворих з підозрою на коронавірус в Івано-Франківській області. Кожен день таких викликів від двох до п’яти.

«У нас є багаторазові костюми для індивідуального захисту. На кожен виклик ми вдягаємо одноразовий костюм, респіратор, щиток, рукавички, бахіли», – розповідає лікарка.

Директор Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги Мирон Матейко зазначив, що захист потрібен усім лікарям, навіть тим, хто не знаходяться в «коронавірусних бригадах». Сьогодні весь медичний персонал працює за спеціальною інструкцією.

«Якщо хворі не говорять, що у них температура, а приїжджають збирати анамнез, то відстань два метри. Також їх просять вдягнути маску. Якщо є температура, два симптоми чи більше, вони відходять і викликають спеціальну бригаду, яка займається цим хворим», – пояснив Мирон Матейко.

Величезну потребу лікарів у засобах індивідуального захисту допомагає закрити Фонд Ріната Ахметова. Нещодавно медики Івано-Франківської області отримали 8000 одноразових захисних костюмів від Фонду і банку ПУМБ. Костюми розраховані як мінімум на 8 годин роботи. В комплекті комбінезон, шолом, захисний екран для обличчя та бахіли. Допомога передана в чотири опорні лікарні Івано-Франківська: Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Обласну клінічну інфекційну лікарню, Обласний фтизіопульмонологічний центр і Центральну міську клінічну лікарню.

Медики з Івано-Франківської області отримали засоби захисту - фото 15106

 

«Допомога від Фонду Ріната Ахметова і банку ПУМБ – одна з найзначніших, яка надходить до нас», – сказав голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів.

Комплекти захисних костюмів отримали більш ніж 30 лікарень регіону. Представник SCM в обласному штабі боротьби з коронавірусом Олександр Воронкин розповів, як приймалося рішення про закупівлю великої партії костюмів:

«З'ясували, що це дуже важлива потреба. Дізналися скільки і куди потрібно їх розподілити».

За словами Олександра Воронкина, всі костюми сертифіковані та здатні ефективно захищати лікарів.

«Івано-Франківська область – серед тих, хто взяв на себе перший і найскладніший удар у боротьбі з коронавірусом COVID-19. Ми передали партію з восьми тисяч комплектів засобів індивідуального захисту лікарням Івано-Франківської області. Ми не припиняємо закликати інші бізнеси приєднуватися до боротьби з епідемією і підтримати наших лікарів усіма можливими способами», – зазначив голова правління банку ПУМБ Сергій Черненко.

Раніше Фонд Ріната Ахметова і ПУМБ передали 8000 комплектів індивідуального захисту медикам Львова.
Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.

Медики з Івано-Франківської області отримали засоби захисту - фото 15107

 

Фонд Ріната Ахметова придбав для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Вони вже передані до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України, і наразі надійшли у регіони.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівному встановлено кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду передано до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, що вже одержали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Крім того, Фонд закуповує аналізатори проб і тест-картриджі для них.Таке обладнання вже було передано медикам Києва та Маріуполя.
Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області за проєктом «200 швидких для України».
Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і Youtube-каналі.

Також Фонд спільно з Мінцифри, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представили новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Він покликаний допомогти фахівцям, які будуть або вже застосовують в практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавірусної інфекції, швидко знайти спільну мову з сучасною цифровою медтехнікою. Серіал буде доступний на YouTube-каналі та сторінках Фонду Ріната Ахметова в соцмережах.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов і відомий журналіст Савік Шустер.