14:21, 09.08.2020

Медузи атакують маріупольські пляжі!

За два тижні на берег моря винесло близько двадцяти тонн медуз . А з опіками ушпиталилии двох дітей.

поділитись:
Медузи атакують маріупольські пляжі! - фото 1

Пляж на Лівобережжі. Трирічний Матвійко бавиться на березі з медузою. Про те, як поводитися з нею розповідає тато.

«Перший раз в житті бачу таких великих медуз і це для мене відкриття. Побачив, як з ними поводяться інші люди - я так зрозумів, що головне не торкатися до щупальців. Ну і оминати, якщо бачите, що вона до вам підпливає», - каже відпочивальник Валентин.

Цього річ відпочивальники на Азовському узбережжі спостерігали аномальну кількість медуз. Інколи після відливу залишалися цілі купи цих істот. Як стверджує кандидат біологічних наук, викладач ПДТУ Володимир Монін, це - медуза корнерот. Вона - небезпечна для людини. Цей вид вітром принесло з Чорного моря. Але через солоність нашої води тварини повільно гинуть. За менше ніж два тижні комунальники вивезли близько двадцяти тонн.

«Основний викид медуз припав на Лівобережній пляж. На міському пляжі були медузи, але їх було мале кількість, і ми справлялися своїми силами. На Лівобережному пляжі була задіяна техніка і були залучені з інших ділянок люди на прибирання медуз», - розповіла майстриня КП "Зеленбуд" Вікторія Равінська.

За словами рятувальників, цьогоріч до них звертається значно більше людей зі скаргами на Опіки. Двох дітей - ушпиталили. Тому радять - якщо ви побачили медузу - не торкайтеся.

«Бажано не чіпати її руками тому що у неї є маленькі щупальцаи, які залишаться у вас на руках, і ви навіть не заметете спочатку. Натрете собі око або там ніс разітрете і фактично у вас вже буде велика реакція. Тому бажано якщо зустрілися з медузою - не чіпати її руками», - наголошує спеціалістка аварійно-водолазної служби Вікторія Назаренко.

Як надати першу допомогу після пошкодження показує медсестра пані Марина.

«Людина нехай візьме пісок і на місці опіку круговими рухами кілька разів потре. Потім обов'язково треба змити водою морської. Тому що від прісної води йде посилення дії отрути».

І так декілька разів, потім необхідно прикласти щось холодне. Утім, якщо вам стало погано - викликайте швидку.