18:05, 07.05.2020

Медзаклади 5 міст України отримали нову партію експрес-тестів

18 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусу отримали медзаклади у 5 містах країни. Це додатково забезпечить медиків та допоможе попередити поширення коронавірусу.

поділитись:
Медзаклади 5 міст України отримали нову партію експрес-тестів - фото 1

Тисячу експрес-тестувань проводять у Кривому Розі на добу. Окрім пацієнтів із підозрою на Covid-19, перевіряють медиків, поліцейських, робітників комунальних та соціальних служб. Тести лікарням надав Фонд Ріната Ахметова спільно з групою «Метінвест».

«Дуже швидко можна визначити є хвороба чи ні хвороби. Взагалі ці тести унікальні. Вони визначають імуноглобуліни G, тобто це той імуноглобулін, Який більш вірогідно показує наявність цієї хвороби», - каже головний лікар Криворізької лікарні Петро Стародубський.

Щоб активне тестування тривало й надалі, до Кривого Рогу доправили ще три тисячі чотириста експрес-тестів.

«Тести розходяться швидко, є запит від медиків, тому ми намагаємося в міру своїх можливостей забезпечувати додатковими засобами для визначення заражених на коронавируса. Діючи спільно, злагоджено, бізнес, владу, громадськість ми обов'язково впораємося», - зазначив генеральний директор ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" Групи Метінвест Дмитро Шевчик.

Медзаклади 5 міст України отримали нову партію експрес-тестів - фото 16123

 

«Скажу відверто, допомога відчувається, і будь-який медичний працівник це скаже. Від себе хочу особисто сказати, те, що робиться Фондом, це дуже серйозна підтримка і допомога», - акцентував директор департаменту охорони здоров’я Кривого Рогу Констянтин Мурашко.

Понад дві тисячі експрес-тестів отримали і у Кам'янському.

«Було прийнято рішення всі рівні медицини забезпечити експрес-тестами для визначення Covid-19. Це вручення Центру сімейної медицини», - розповів генеральний директор Дніпровського коксохімічного заводу Групи «Метінвест» Євген Дідусь.

У першу чергу у Кам'янському протестують сімейних лікарів та медичних сестер, які працюють у центрі. Це майже 250 людей.

«Завдяки цим тестам, ми будемо контролювати стан здоров'я медпрацівників. Крім промислових підприємств, які надають нам допомогу, Це Фонд Ріната Ахметова, поки ніхто не відгукнувся», - зазначив головний лікар Кам’янського Центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Задоя.

Усього Фонд Ріната Ахметова передав Міністерству охорони здоров’я 300 тисяч експрес-тестів.

«Експрес-тести це дуже важливі елемент системи боротьби з коронавируса, тому що саме тут відбувається первинна селекція людей з симптомами. Всього на боротьбу з коронавируса Рінат Ахметов за особистим рішенням направив 300 мільйонів гривень, об'єднавши при цьому зусилля Фонду, бізнесу SCM і футбольного клубу «Шахтар»», - розповіла член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Окрім цього, державні лікарні країни отримали сучасне медичне обладнання для лікування ускладнень від коронавірусу та засоби індивідуального захисту для медиків.