20:45, 16.06.2020

Мешканці багатоповерхівки на проспекті Металургів проти відкриття магазину у їх будинку

На нашу "гарячу лінію" звернулися мешканці проспекту Металургів,47. Люди непокоються, мовляв, через відкриття м'ясного магазину на першому поверсі, будинок може почати руйнуватися.

поділитись:
Мешканці багатоповерхівки на проспекті Металургів проти відкриття магазину у їх будинку - фото 1

Новий отвір у стіні, калюжа від кондиціонеру та проблеми з каналізацією - у перспективі. У будинку на проспекті Металургів Анатолій Шашков живе півсторіччя, з забудови. Чоловік стурбований через сусідство з новим м'ясним магазином. Адже власник приміщення хоче зробити у стіні двері замість вікна. Вважає - це може спричинити руйнування старої будівлі.

«Один вже вирубав господар, як-то так ми змирилися. Тепер ще повинні бути тут двоє дверей. Пожежні вимоги такі, що він змушений, повинен забезпечити сюди другий вихід. Ми налаштовані серйозно боротися до кінця. Ми зібрали підписи, все, що необхідно документи, згідно з юридичних консультацій і подавати будемо в суд», - каже мешканець будинку.

Люди додають - вода, що тече з кондиціонера м'ясного магазину, потрапляє у підвал. А це може негативно вплинути на фундамент, запевняє пані Марія. Переймається жінка й через долю каналізації.

«Магазини з м'ясом, по-любому - це будуть жирні лотки. А всі ці жири, Ви самі розумієте, вони мають низьку температуру плавлення, і вони максимально швидко в короткі терміни застигають в холодній воді. Все це піде у нашу каналізацію, яка розрахована під побутову, але ніяк не під промислову, вона буде вся засмічена цими жирами» - каже Марія Глуховцова, мешканка будинку.

Ми зателефонували представнику цього магазину. За словами пана Ігоря - каналізацію вони мають власну, проблему з кондиціонером незабаром вирішать, а на реконструкцію приміщення всі документи є.

«Є декларація, є проект, є технагляд. Все абсолютно законно, жодних порушень немає. Приїжджала комісія, приїжджав голова адміністрації Петров, приїжджали з ДАБК, приїжджали з усіх служб. Перевірили документи, сказали, що нічого я не порушую, ніяких норм, нічого. Немає порушень. Бабусям нудно жити, вони не мають чим зайнятися от і починають займатися дурницями».

У профільному управлінні інформацію підтвердили.

«Замовник замовляє проєкт, проектну документацію, заповнює повідомлення і нас повідомляє про те, що починає реконструкцію на підставі проєкту. Даний об'єкт курирує також сертифікований фахівець, який вказаний в даному повідомленні, який несе повну відповідальність за те, що проводиться роботи відповідно до проектної документації, немає будь-яких відхилень і це не несе якоїсь загрози життю мешканців даного будинку», - запевнив Сергій Гришко, начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю.

Тож, власникам магазину порадили знайти порозуміння з сусідами. Якщо ж мешканці будинку не згодні з такими змінами, вони мають право звернутися до суду.

Читайте також: