22:07, 28.08.2020

Меткомбінат імені Ілліча відвідав голова державної екологічної інспекції

Пріоритет за чистотою довкілля. Андрій Мальований, голова державної екологічної інспекції, завітав у Маріуполь. Комплексна перевірка триватиме два тижні.

поділитись:
Меткомбінат імені Ілліча відвідав голова державної екологічної інспекції - фото 1

Зокрема комісію цікавлять плани підприємства щодо зменшення шкідливих викидів. Які об'єкти потребують першочергової уваги?

По максимуму знизити шкідливі викиди . Саме таке на меті в керівництва комбінату імені Ілліча. Перевірити, як це впроваджують у життя - до Маріуполя приїхала державна екологічна інспекція. Відразу - попрямували на аглофабрику. Там реалізують масштабний екопроєкт. А саме - встановлюють комплекси двоступеневої очистки аглогазів.

"Ми вже встановили тут димососи і ставимо теж рукавнікі. Буде ось такий же комплекс. Ось це ось господарство знаходиться в стані доопрацювання. Це останнє, що нам залишилося", - кажуть на підприємстві.

За словами генерального директора комбінату, екологічна безпека виробництва - пріоритет у роботі. Програма модернізації розписана на найближчі п'ять років.

"Вартість складає її 650 мільйонів доларів. На сьогоднішній день ми освоїли вже 350 мільйонів. Це, безумовно, стосується в першу чергу аглофабрики і доменного цеху. До кінця поточного року всі джерела викидів на аглофабрике будуть відповідати європейським стандартам", - зазначив генеральний директор комбінату ім. Ілліча Тарас Шевченко.

За словами генерального директора меткомбінату, реалізація проєкту на аглофабриці дозволить працювати за європейськими стандартами. Інспектори мали змогу зробити свою оцінку.

"Якщо казати про аглофабрику, то враження досить приємні. Ми сьогодні працюємо тут з перевірки планів заходів, які були затверджені підприємством, облдержадміністрацією та органами громади щодо екологічного переобладнання підприємства. На сьогоднішній день спостерігаємо майже закінчені роботи, які були заявлені. В графіку вони йдуть і в цьому року повністю. Буде переобладнана аглофабрика. На сьогодні поточні показники, які тут ми бачимо - це 14 міліграм на метр кубічний", - зазначив голова державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Також інспектори побачили, як працює нова аспіраційна установка на доменній печі № 3. Генеральний директор ММКІ Тарас Шевченко розповів, що інвестиції у цей проєкт склали 31 мільйон доларів. Наступного року на комбінаті імені Ілліча планують продовжити модернізацію доменого цеху. Зараз вже виділено фінансування та ведеться закупівля необхідного обладнання.