11:39, 24.01.2020

Минуло 5 років з обстрілу мікрорайону "Східний" - Маріуполь пам'ятає!

24 січня, п'ять років тому сталася трагедія в мікрорайоні «Східний». Внаслідок обстрілу загинула 31 людина, з них 2 дітей. Щороку Маріуполь вшановує пам'ять загиблих мирних жителів.

поділитись:
Минуло 5 років з обстрілу мікрорайону "Східний" - Маріуполь пам'ятає! - фото 1

Вранці в храмі пройшов молебень та панахида. А біля пам'ятного знаку «Загиблим в неоголошеній війні» пройшов мітинг-реквієм. На пам'ять про загиблих пролунали електросирени.

Обстріл житлових кварталів мікрорайону «Східний» відбувся 24-го січня 2015 року о 09:25. 31 людина загинула, 117 – було поранено. Також пошкоджено безліч об'єктів: 37 приватних будинків, 22 багатоповерхівки, 2 ринки, 8 магазинів, поштове відділення, 2 банківських установи, аптека, кафе та СТО.

"Вже в перші хвилини після обстрілу в цьому районі, охопленому вогнем і жахом, надавали допомогу людям рятувальники, медики, поліція. Не гаючи часу, розгорнули намети волонтери: годували, поїли чаєм, роздавали теплі речі, склили вікна. Провідні маріупольські промислові підприємства роздавали плівку й скло. На біль маріупольської громади відгукнулася вся Україна - гуманітарна допомога надходила з усіх куточків нашої держави", - зазначає Павло Кириленко, Голова Донецької облдержадміністрації.

Під час мітингу мер міста Вадим Бойченко підкреслив, що цей день назавжди об'єднав нашу державу Україну та кожного жителя міста Маріуполя.

"Життя, розділене на «до» і «після». Кажуть, що час лікує, але сьогодні в храмі ми бачили, наскільки болить. Цей біль неможливо передати словами", - зазначив Вадим Бойченко.