13:36, 21.01.2020

Мін'юст планує продавати тюремні будівлі: подробиці

Міністр юстиції України Денис малюська повідомив, що в Україні в'язниць набагато більше, ніж потрібно.

поділитись:
Мін'юст планує продавати тюремні будівлі: подробиці - фото 1

У Міністерстві юстиції планують розпродавати тюремні будівлі, а виручені кошти направляти на потреби інфраструктури, підпорядкованої відомству. Про це заявив міністр юстиції України Денис малюська в ефірі українського телеканалу.

"Ситуація складна з фінансуванням. Коштів на інфраструктуру у нас немає. Ми зараз опрацьовуємо механізм, щоб продавати існуючі будівлі тюремної системи і на ці кошти будувати щось нове, - заявив міністр. - З огляду на те, що у нас більше в'язниць, ніж нам потрібно, істотно більше, ми цілком можемо влаштувати розпродаж в'язниць. Якщо ми, звичайно, домовимося про механізм, щоб ці кошти не йшли просто до загального фонду бюджету, а щоб частину можна було витратити на інфраструктуру ".

А ось СІЗО в багатьох містах не вистачає, там є проблема переповненості, підкреслив малюська. Крім того, більшість будівель СІЗО вимагають капремонту. Наприклад, як заявив міністр, нещодавній рейд без попередження до Лук'янівського СІЗО показав, що люди там сплять по черзі, а умови життя далекі від норм і загрожують здоров'ю. Малюська зазначив, що до кінця року один корпус цього СІЗО відремонтують, але коштів для поліпшення умов по всій країні - в бюджеті недостатньо. Тому в Мінюстиції шукають шляхи оптимізації фінансування.

Джерело: Коментарі