13:15, 20.10.2019

Мінздрав України поділився своїми досягненнями за перші 50 днів роботи

Мінздрав України поділився своїми досягненнями за перші 50 днів роботи 20.10.2019

поділитись:
Мінздрав України поділився своїми досягненнями за перші 50 днів роботи - фото 1

Забезпечення ліками, покращення медичних послуг та доступу до них - головні досягнення команди Міністерства охорони здоров’я за перші 50 днів роботи. Про це написала нова міністерка МОЗ Зоряна Скалецька у Facebook.

Вона зауважила, що нині МОЗ разом із парламентом працює над збільшенням бюджету. Зокрема, у проєкті бюджету на 2020 рік видатки на закупівлю ліків збільшено на 3,6 млрд грн.

Крім цього, затверджено інструмент, який дозволить уникнути завищення цін на лікарські засоби - Реєстр граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби.

Інші досягнення:

  • Запровадили пілотний проєкт з 2D кодування на упаковках лікарських засобів. В майбутньому кодування на упаковках лікарських засобів має стати обов’язковим для всіх виробників.
  • Затверджені документи з розподілу та поставки препаратів для лікування хворих на онкологію, онкогематологію, вірусних гепатитів B і С, орфанних метаболічних захворювань, легеневої артеріальної гіпертензії. Найближчим часом ліки будуть у лікарнях.
  • Розроблена Концепція розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я. Фармполітика країни повинна бути сформована.

«Ми активно готуємось до запуску Програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року. Бюджет Програми - 72,1 млрд грн забезпечить медичними послугами та ліками людей в екстрених випадках, на прийомі у сімейного лікаря, педіатра або терапевта», – пише Зоряна Скалецька.

Крім цього команда МОЗ:

  • Розпочала активний діалог з керівництвом областей і міст щодо впровадження рішень з трансформації системи охорони здоров’я.
  • Розробила методики моделювання мереж первинної та спеціалізованої медичної допомоги. Перевіряють на доступність, якість лікування.
  • Формує телемедичну мережу в Україні, щоб у самому віддаленому селі лікар міг проконсультувати людей.

За словами Зоряни Скалецької, наразі команда МОЗ моніторить телемедичні послуги у сільських місцевостях Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Харківської областях за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

«Це тільки початок. Сподіваюсь, що наступні 50 будуть ще продуктивнішими», – додала міністерка охорони здоров’я.