18:43, 02.11.2020

Молоді батьки навчилися заробляти на програмі "муніципальна няня"

Отримували гроші від держави - нібито на няню, а насправді просто клали їх собі до кишені. Оформлюють договір із фіктивною фірмою, яка лише на папері надає їм послуги няні - і діляться нею державними грошима.

поділитись:
Молоді батьки навчилися заробляти на програмі "муніципальна няня" - фото 1

Через такі махінації - мінсоцполітики змінило умови для отримання допомоги. Тож навіть тим, хто справді винаймав няню, отримати компенсацію стане складніше.

Кілька разів на тиждень Софія викликала няню, щоб зосередитися на роботі. Вона - копірайтерка. Пише тексти для інтернет-сторінок. Та цього місяця доглядає за донькою сама, адже змінилися правила надання компенсації за няню.

«У мене не оформлений ФОП. Тому виплати скасовані. Зараз у мене немає можливості якісь кошти виділяти на няню. Тому що я не так багато заробляю», - розповідає жителька Києва Софія Ткаченко.

Нині компенсацію дадуть лише батькам, які доведуть, що вони обидва на роботі - поки дитина з нянею. А усім, хто працює неофіційно, виплати за державною програмою «Муніципальна няня» скасували.

«90 % людей, не зможуть користуватися цією послугою. Є багато одиноких мам, яка не мала збоку підтримки, вона мала допомогу тої няні, яка приходила і допомагала їй, а зараз через те, що вона не є офіційно працююча – не має змоги отримувати», - каже представниця компанії з надання послуг нянь Христина Келеман.

Жорсткіші вимоги для батьків запровадили, щоб зупинити розкрадання державних коштів. Як пояснили в мінсоцполітики, від початку року 90% користувачів програми тієї няні в очі не бачили.

«Багато було звернень, що ці договори, які надають батьки, вони є фіктивними. Прийшлося роботи зміни, вносити зміни в постанову, для того, щоб отримували ті кошти, де батьки працюють», - зазначив заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов.

Тобто батьки отримують 1 150 гривень і 650 - віддають няні, яка до них не ходить. І хоча ділки самі визнають, що клієнтів стало менше, - сайт оголошень досі рясніє пропозиціями від компаній, що пропонують послуги няні. А тим, кому дійсна потрібна помічниця з догляду за дітьми, мають подати документи до 5 листопада.