19:10, 15.11.2019

Монетизація проїзду

Монетизація проїзду 15.11.2019

поділитись:
Монетизація проїзду - фото 1

Те, що багато обговорювали і те, що на Донбасі й досі не запрацювало. Якщо за проїзд пільговики платитимуть грошима. Хто від того виграє? Та чи готові на Донеччині до таких змін?

30 поїздок на місяць. Саме таку кількість братимуть у розрахунок пільги, якщо монетизація проїзду запрацює. Множте на вартість квитка. Для Маріуполя - це приблизно 240 гривень. Пані Валентина - пенсіонерка. Підрахувала: їй буде замало. Бо - їздить із пересадками.

"А если пенсия маленькая, как быть? Наверное, и 300 гривен не хватит, если дорога так 15-30, это на месяц 900 гривен".

Та є літні люди, які на монетизацію - згодні. Бо, або їздять мало, або просто готові платити.

Пан Олександр - водій і кондуктор одночасно. Розповідає: "живі" гроші підвищили б якість перевезень.

"Будем план привозить и зарплата будет, и на ремонт будут деньги автомобиля".

Монетизація проїзду стосуватиметься всіх видів комунального та приватного транспорту. Кондукторка Тетяна цьому була б лише рада. Бо від виторгу залежить її зарплата. А зараз, - каже жінка, - за квиток платить лише кожний п'ятий.

"Конечно, это будет лучше. Намного лучше, потому что сейчас на данный момент, у нас максимум 20 процентов оплачивают, 80 процентов - полный автобус, и человек 10,12,13 - всего лишь только с билетами".

За підрахунками керівника профільного департаменту: лише в Маріуполі 200 тисяч пільговиків. Монетизація - це чотириста мільйонів гривень, які при нововведенні потрібно буде роздати людям. Для міської скарбниці - сума непід'ємна, - вважає Василь Клат.

"Если будет найдено решение на уровне государственного бюджета для того, чтобы повысить пенсии, льготные выплаты приемлемо. И сделать проезд платным для всех. Соответственно, если все бы платили - ТТУ меньше получало бы дотаций. Это способствовало и обновлению скорейшему транспорта, и повышение качества услуг, и всего того, чего необходимо для движения транспорта".

Та коли запрацює монетизація проїзду на Донбасі та чи запрацює взагалі - поки що невідомо.