11:33, 07.10.2020

На Донеччині поліція викрила 4 факти підкупу виборців

Передвиборча кампанія 2020 на самому розпалі. У Донецькій області правоохоронці вже відкрили 15 кримінальних проваджень за порушення, пов'язані з передвиборною агітацією. У тому числі і 4 справи за підкуп виборців.

поділитись:
На Донеччині поліція викрила 4 факти підкупу виборців - фото 1

Спроби підкупу зафіксовані в Лимані і Селидовому. У поліції акцентують, що підкупом є не тільки грошова винагорода. Згідно ст. 160 КК, під це поняття підпадають продукти, спиртні напої і тютюнові вироби незалежно від їх вартості, а також товари, послуги, пільги, переваги, подарункові сертифікати, цінні папери, кредити, лотерейні квитки, інші матеріальні і нематеріальні активи, вартість яких перевищує 63,06 грн. (0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян). Покарання за підкуп: від штрафу до 7 років позбавлення волі.

Крім того на даний моент правоохоронці області зареєстрували 184 повідомлення про можливе порушення закону. Большість повідомлень пов'язані з порушенням правил передвиборної агітації, повідомляє пресслужба Центрального відділу поліції.

Задля забезпечення порядку на місцевих виборах поліція залучає мбільні групи і авіацію.

«Виходячи з розрахунків для забезпечення публічної безпеки під час місцевих виборів буде залучено майже 140 тис. правоохоронців. Передбачається залучення авіаційних підрозділів системи МВС для оперативного реагування на зміну обстановки»,- заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

З 12 жовтня до 1 листопада весь особовий склад поліції працюватиме в посиленому варіанті.