19:28, 22 червня

На Донеччині у стаціонарі лікуються близько 50 людей з коронавірусом

Навіть найдосвідченіші медики без належного устаткування - безпорадні. З проблемою нестачі обладнання державні лікарні гостро зіткнулися в період пандемії.

поділитись:
На Донеччині у стаціонарі лікуються близько 50 людей з коронавірусом - фото 1
«Епіцентр захворювання в області змістився з півдня на північ, якщо ще тижні 2 назад це був Маріуполь, сьогодні все більше і більше хворих ми виявляємо на півночі області», - зазначає директор департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник.

Третя міська лікарня у Краматорську - опорна, але поки що не прийняла жодного пацієнта з Covid-19. Якщо виникне потреба, лікувати подібних хворих - готові.

«У нас створено 5 бригад по 16 чоловік, до складу яких входять 2 лікаря, 6 медсестер, 4 молодші - санітарочки, як кажуть, 2 лаборанта і 2 людини, які забезпечують інфекційний контроль», - розповідає заступник головного лікаря Лариса Воловікова.

В одному з відділень лікарні передбачений навіть гуртожиток для медиків. За необхідності бригади можуть перебувати тут цілодобово.

«Пацієнти, в порівнянні з іншими вірусними, частіше потрапляють в блоки інтенсивної терапії, у них частіше розвивається виражена дихальна недостатність, яка вимагає протезування цих функцій», - каже завідувач відділенням анестезіології і інтенсивної терапії 3-ї міської лікарні Краматорська Костянтин Маслов.

Для того, щоб протезувати дихальні шляхи, кажуть медики, потрібні сучасні апарати штучної вентиляції легень.

«Якщо хворий опинився під штучною вентиляцією легень, то тут рятує на 99,9% апарат ШВЛ. Знання лікаря, медикаменти - йдуть паралельно. Без апарату цей пацієнт не виживе», - акцентує завідувач відділенням.

Саме таких - потужних і сучасних апаратів ШВЛ - не вистачає у медзакладах усієї країни. Третя лікарня Краматорська отримала нове устаткування від Фонду Ріната Ахметова.

«Апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - це фактично комп'ютери, які за допомогою голосових і візуальних підказок допомагають лікарям дати правильний режим вентиляції хворого», - відзначила директорка програм і проєктів Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

32 апарати з 200, які закупив Фонд, доправлені до країни і розподілені між опорними лікарнями шести областей. Це найбільша партія, завезена в Україну від початку пандемії.

«Це обладнання спроможне врятувати життя і тяжких хворих на коронавірус, і інших пацієнтів. ця допомога для нас дуже важлива», - зазначив заступник міського голови Краматорська Юрій Люлька.

Апарати ШВЛ доправляють у межах проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».