13:22, 23.01.2020

На економічному форумі в Давосі обговорили розвиток "зеленої енергетики" в Україні

"Зелена енергетика" врятує планету. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі сьогодні говорили про чисте довкілля. Проблеми вже є. Через глобальне потепління природні катастрофи по всьому світу.

поділитись:
На економічному форумі в Давосі обговорили розвиток "зеленої енергетики" в Україні - фото 1

Фахівці пропонують шукати нові джерела енергії і зменшувати шкідливі викиди в повітря.

Австралія у вогні. Вщент згоріло 8 мільйонів гектарів. Це майже площа Запорізької, Дніпропетровської і Полтавської областей разом узятих. Але біда не приходить одна - після пожеж Австралію накрили ще й повені. У Венеції на зміну повеней прийшла посуха. В Україні аномально тепла зима. Ні снігу, ні дощу.

Час діяти - вирішили чиновники ЄС. Європа повинна стати першим кліматично нейтральним континентом. Тобто чистим від парникових газів. Для цього, за словами керівниці Єврокомісії, варто розвивати "зелену енергетику".

"Весь світ потребує чистих технологіях і нових рішеннях тому, що всі ми будемо все одно стикатися з дефіцитом палива. І для Європи бачимо можливість. Це і наш альянс сонячних батарей, і розумні мережі, і зелена енергія водню, чиста сталь, декарбонізованний газ . Але немає сенсу скорочувати викиди будинку, якщо за кордоном їх кількість зростає", — вважає президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Весь світ повинен об'єднатися заради майбутнього планети, відзначає і принц Чарльз. Природа і її захист повинен стати центром нашої уваги.

"У відновлюваній енергетиці ми бачимо здешевлення енергії вітру, сонця. Ми швидко наближаємося до часу, коли використання відновлювальних джерел стане дешевше, ніж викопних видів палива", — говорить Принц Чарльз.

Україна за темпами будівництва станцій "зеленої енергетики" - серед лідерів в Європі.

"На жаль, сьогодні все завмерло тому, що почалася розмова в ретроспективних зміни або зміни по проектам, які там будуються і так далі. Ось тут ця невизначеність не дозволяє розвивати далі нашу зелену генерацію", — говорить генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Але подальший розвиток зеленої енергетики в Україні - під загрозою. При цьому учасники міжнародного форуму в Давосі звинуватили чиновників, які намагаються змінити правила гри. "Зелений тариф" - головний стимул для інвесторів, - в Україні намагаються знизити. А він повинен діяти ще 10 років, щоб підприємці змогли повернути кредити, взяті на будівництво.

"Великі інвестори запевняють, що запустять свої станції через 2-3 роки і це забезпечить зростання для України. Але нова влада каже: мені все одно, що робив попередній уряд. Ми збираємося всі змінити. І це дуже велика помилка. Ми послабимо прихильність інвесторів . Уже зараз вони кажуть: якщо нам тут не раді, то чому ми повинні вкладати гроші в Україну?", — зазначив керуючий партнер IVEAGHOUSE CAPITAL INVESTMENT ADVISORS Йохан Бастін.

Деякі з інвесторів вже заморозили свої проекти в Україні. Вони зацікавлені не тільки в швидкого прибутку, але і в стабільних умовах роботи.