20:50, 21.10.2019

На Харківщину приїхали новенькі швидкі

На Харківщину приїхали новенькі швидкі 21.10.2019

поділитись:
На Харківщину приїхали новенькі швидкі - фото 1

Вони чекали на новенькі машини цілих п’ять років. Через це автопарк швидких на Харківщині працював лише наполовину. Для надАння своєчасної допомоги медикам не вистачає транспорту. Найбільше страждають жителі віддалених сіл. Там здебільшого мешкають літні люди. Через стан доріг дістатися до пацієнтів вкрай важко.

Людмила Петренко відчуває сильний біль у грУдях. Підозра на інфаркт міокарду. Першу допомогу медики надають прямо в машині. Швидка оснАщена всім необхідним: дефібрилятор, портативний кардіОграф, киснЕве обладнання тощо.

"З того що у нас, на даний момент, є в машині - цього цілком достатньо для того щоб тяжкохворого знаходиться, навіть в клінічній смерті, довести до найближчого стаціонару".

А доправляти хворих доводиться інколи на відстань до п'ятдесяти кіломЕтрів. Територія Дергачівського району має специфічний характер. Медики кажуть: це лабіринт із перешкодами. Новенька спецавтівка з підвищеним рівнем прохідності тут з’явилася нещодавно. На неї чекали з нетерпінням.

"Останній автомобіль, який ми получали це 2013 рік. Після цього нові автомобілі в нашому відділені не було".

Клас «Б» - найзатребуваніша модель, особливо під час надзвичайних ситуацій. Оновити автопарки міст та районів - ініціатива президента України Володимира Зеленського, яку особисто підтримав Рінат Ахметов. Так стартував проєкт «200 швидких для України».

До кінця року усі автівки роз’їдуться містами та селами. Вони допомагатимуть рятувати життя мільйонів людей.