19:45, 12.11.2020

На комбінаті «Азовсталь» освоїли виготовлення нових виробів продукції

Контроль якості на кожному етапі. Перш ніж потрапити до замовника, продукція меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест проходить механічну та хімічну перевірки. Також цьогріч на підприємстві освоїли виготовлення двадцяти нових виробів продукції. Які можливості дає новітнє обладнання?

поділитись:
На комбінаті «Азовсталь» освоїли виготовлення нових виробів продукції - фото 1

Б'ють, згинають та навіть розривають. Так у цеху механічних випробувань меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест перевіряють металеві зразки, аби дізнатися про їхні властивості.

Завдяки надточному обладнанню під час випробування металурги отримують необхідні показники. Також для вітчизняних та іноземних замовників вироби тестують при екстремально низьких температурах. Так, цьогоріч асортимент підприємства збагатився 20 новими видами продукції.

«Визначення межі текучості, межу міцності. Також подовження визначається і звуження. При випробуванні нових марок це може бути проведення термоімітаціонной обробки. При різних низьких температурах. Найнижча - це -70», - розповідає начальниця лабораторії механічних випробувань ММК "Азовсталь" Ірина Неліпа.

Дізнатися про всі складові металу можуть й фахівці хімічної лабораторії. У цьому їм допомагає швейцарський спектрометр. За словами працівників, апарату достатньо мікроскопічної частини зразка.

«Дозволяє виконувати до 70 елементів одночасно, з однієї пробірки. На даний момент у нас в програмі близько 25 елементів виконується. У нього досить висока чутливість. Всередині знаходиться плазма, температура досить висока. Газ-носій використовується аргон», - каже начальниця відділу хімічного аналізу комбінату Наталя Єпифанова.

Нове обладнання значно розширило можливості лабораторії, розповідає начальниця. Зокрема результати аналізу тепер можуть швидко отримати як працівники, так і замовники продукції меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест.

«Підготовка проби займає 2 хвилини. І ще 2 хвилини - аналіз на приладі. І таким чином за 4 хвилини ми видаємо аналіз в цех. Автоматично в систему надходить, в менеджер додатків всі ці результати. І також формується сертифікат плавки», - каже начальниця центральної хімічної лабораторії меткомбінату «Азовсталь» Світлана Назаренко.

Так співробітники підприємств Групи Метінвест розробляють власну технологію для кожного замовлення та постійно контролюють якість.