14:35, 16 липня

На комбінаті «Азовсталь» реалізують масштабний екологічний проєкт

Найближчим часом на комбінаті реконструюють газоочистку першого і другого конверторів. Розробила проєкт та постачає нове обладнання австрійська компанія.

поділитись:
На комбінаті «Азовсталь» реалізують масштабний екологічний проєкт - фото 1

Реконструкція газоочистки першого та другого конверторів на маріупольському комбінаті «Азовсталь» Групи Метінвест триває. Зараз почалися підготовчі роботи, невдовзі працівники змонтують металоконструкції, естакаду і перенесуть енергетичні трубопроводи.

Нині фахівці вже забетонували фундамент естакади. На цьому етапі реконструкції задіяні понад 100 спеціалістів. Також навколо конверторів зведуть, так звані, «догхаузи» - спеціальні укриття для локалізації викидів з агрегату під час заливки чавуну з наступним їхнім очищенням на рукавному фільтрі. Цей проєкт значно покращить екологічну ситуацію у місті, впевнені працівники меткомбінату.

Реконструкцію планують завершити наступного року. Нове обладнання дозволить не лише тримати викиди в межах, що дозволяє українське законодавство, але вони будуть нижчими за найсуворіші європейські норми, говорить генеральний директор комбінату "Азовсталь" Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі.

«У конверторному цеху вже розпочато 5 об'єктів, які будуються паралельно з роботою конверторного цеху. Ми взяли на себе підвищену зобов'язання, ми зупинимося і протягом 60 днів зріжемо існуючу систему аспірації всередині цеху, при працюючому другому конверторі. Це дуже складно. Цього не робив на сьогоднішній день жоден конверторний цех».

За прогнозами директора підприємства, в майбутньому перевагу у покупців металу матимуть ті підприємці, чиє виробництво найменше забруднює атмосферу, тому екологічні проєкти на меткомбінаті «Азовсталь» в пріоритеті.