19:05, 08 жовтня

На комбінаті "Азовсталь" ремонтують коксові батареї та міняють фільтри

На маріупольському комбінаті "Азовсталь" Групи Метінвест  реалізують проєкти в межах програми з екологічної модернізації виробництва.

поділитись:
На комбінаті "Азовсталь" ремонтують коксові батареї та міняють фільтри - фото 1

Проєкт, який реалізовують у коксовому цеху комбінату "Азовсталь" групи "Метінвест" на підприємстві називають унікальним. Бо ремонтують коксові батареї. І обладнання при цьому не зупиняють. По черзі міняють простінки. В той час, коли сусідні - розігріті до 700 градусів.

"Даний ремонт дозволить повністю відновити газощільність кладки камер коксування, що дозволить виключити, знизити екологічне навантаження на місто. А зокрема викид сажістих речовин при викиду коксу, так і зниження викидів на димарі", - зазначає старший майстер коксового цеху комбінату "Азовсталь" Максим Переварюха.

У ремонті використовують вогнетривку цеглину нових марок вітчизняного виробництва. Також у планах - відновити опалювальну систему агрегату. А це конверторний цех комбінату. У відділенні десульфурації чавуну встановили нові фільтри. Старе обладнання демонтували.

"Замінили стару газоочистки двоступеневу на якій була батарея циклонів і електрофільтру. Було встановлено ціклоновскій гаситель і був встановлений рукавних фільтрів. Завдяки новим парасолькою збільшили покривається поверхню видалення виділяється диму на ковшами", - розповів старший майстер конверторного цеху Роман Сусла.

На реконструкцію витратили більше 100 мільйонів гривень. Та головне результат: викидів значно поменшало, - запевняють металурги.

"При нормативному зниження викидів 20 міліграм на метр кубічний ми за фактом отримуємо на даний момент менше 12-ти", - акцентує Роман Сусла.

 

"Екологічний ефект від даного заходу полягає в тому, що за рахунок зниження концентрації викидів на димарі ми знизив обсяг викидів", - зазначила начальниця відділу комбінату "Азовсталь" Лілія Будревіч.