12:15, 06 жовтня

На комбінаті ім. Ілліча реалізують екологічні проєкти доменного переділу

Аспірації у доменному виробництві. Нові газоочисні комплекси з’явилися вже на пічках №3 та №5. Ними поступово обладнають всі агрегати, що випускають чавун. Вже скоро таку сучасну аспіраційну систему встановлять на пічці №4. Газоочистку нещодавно почали будувати.

поділитись:
На комбінаті ім. Ілліча реалізують екологічні проєкти доменного переділу - фото 1

 

Екологічна модернізація на ММКІ в дії - третя та п’ята доменні печі вже обладнані сучасними аспіраційними системами, які замінили пилопригнічення азотом. До приходу на підприємство Групи Метінвест аспірацій у доменному виробництві не було взагалі. У 2012-му році компанія прийняла рішення негайно ввести пилопригнічення азотом, щоб мінімізувати викиди пилу у повітря. Як воно працює, бачите зараз на ливарному дворі другої домни. Це нині єдина піч, яка ще працює з цією системою. При цьому, якщо у цеху пил, то зовні видно лише незначний дим, викид якого передбачений дійсним дозволом на викид забруднювальних речовин.

Аби не забруднювати повітря шкідливими викидами, Група Метінвест розгорнула масштабні екологічні проєкти з будівництва нових аспіраційних систем у металургії. Дісталися вони і доменного цеху комбінату Ілліча.

Сучасними комплексами з очищення газів вже обладнали два агрегати - третю та п'яту печі. Там вже завершені проєкти з будівництва аспіраційних установок ливарного двору та підбункерних приміщень. Інвестиції в кожну аспіраційну систему - понад 20 мільйонів доларів. Наступною буде четверта - модернізація аспіраційних систем агрегату вже почалася.

«На поточний момент виконано ряд робіт підготовчого етапу: виконані демонтажі існуючих об'єктів і перенесення об'єктів інфраструктури в зоні будівництва. Також виконані роботи по влаштуванню шунтового підстави в зоні будівництва, виїмка грунту і на завершальному етапі знаходяться роботи по влаштуванню фундаментів. Також на сусідніх майданчиках у нас виконується ряд робіт щодо укрупнення металоконструкцій і основного технологічного обладнання», - зазначив керівник проєктів ТОВ «Метінвест Інжиніринг» Роман Юрченко.

Будівництво сучасного комплексу газоочищення - на майданчику почали з нуля влітку: на майже готовий фундамент встановлюють бетонні конструкції. Роботи тривають паралельно діючому виробництву. Сучасне укриття одним з перших з'явилося саме на третій домні. На відміну від другої печі, під час випуску чавуну на ливарному дворі, викидів у цеху майже не видно, що підтверджує ефективну роботу нової аспіраційної системи.

За процесом роботи агрегату ретельно стежать у параметрійній - це спеціальний автоматизований пульт керування агрегатом. Всі параметри випуску чавуну металурги бачать на моніторах. Кажуть: сучасна аспіраційна система виправдовує сподівання металургів - суттєво знижує викиди.

Вже скоро сучасними аспіраціями, що уловлюють пил, обладнають усі домни цеху. Завершити будівництво аспіраційної системи четвертої печі металурги планують наступного року.