11:20, 10 жовтня

На комбінаті ім. Ілліча впроваджують нові системи з очищення газів

Роботи тривають у конверторному цеху комбінату. Нині там встановили сучасні аспіраційні системи, що дозволять знизити викиди у рази, стверджують фахівці. Проте екологічну модернізацію підприємств планують продовжувати.

поділитись:
На комбінаті ім. Ілліча впроваджують нові системи з очищення газів - фото 1


Спочатку засипають лом у конвертор. Потім все заливають гарячим чавуном. Це - один з етапів виробництва сталі. Таку технологію використовують на всіх підприємствах, де виробляють метал, і комбінат імені Ілліча Групи Метінвест - не виняток. Аби не забруднювати повітря під час виробництва сталі, конвертори обладнали системами газоочищення.

"Конвертерний процес саме обезуглероживание стали, пов'язаний з утворенням конвертерного газу, який відводиться саме в газоочистку і він очищається. Те, що газоочисні установки працюють ефективно, це можна спостерігати по трубах, які крім пара, більше нічого не викидають", - розповідає начальник відділу охорони навколишнього середовища ММКІ Володимир Колодочка.

Очищення газів проходить у декілька етапів і це складна аспіраційна система. Впроваджують її завдяки модернізації обладнання на металургійних комбінатах. Так, Група Метінвест виконує взяті на себе зобов'язання перед громадою Маріуполя щодо чистоти повітря у місті.

Фахівці запевняють, всі нові встановлені комплекси системи аспірації конверторного цеху працюють справно. Проте під час нахилу конвертора ще залишається частина неорганізованих викидів. Вони передбачені дозволами, але металурги мають намір позбутися і їх, аби знизити екологічне навантаження на Маріуполь.

"На сьогоднішній день компанія знайшла способи вирішення даної проблеми. Тобто, всі ці неорганізовані викиди, які ви бачили, вони будуть вловлювати і направлятися на очищення в рукавні фільтри", - зазначає Володимир Колодочка.

Нині почали працювати над проєктом з оснащення кожного конвертора газоочисними спорудами, які повністю включать неорганізовані викиди через аераційні ліхтарі.

Нагадаємо, на ММКІ вже завершеною проєкт модернізації аглофабрики, яка багато років була найбільшим джерелом забруднення. Інвестиції у проєкт склали понад 160 мільйонів доларів. Також продовжується модернізація доменного переділу, де вже дві печі обладнали сучасними аспіраційними системами, а ще на одній ведеться будівництво.