19:00, 29.01.2020

На пенсію - у шістдесят

У 2021 році збільшать пенсійний вік для жінок. І зміни почалися вже цьогоріч. Трудовий стаж для виходу на відпочинок також змінюється. Скільки складе та чи згодні з цим майбутні пенсіонерки?

поділитись:
На пенсію - у шістдесят - фото 1

Наталя Павлівна вийшла на пенсію близько року тому. Раніше була суддею. Розповідає - довелося працювати до 65 років, адже не вистачало стажу.

"Я вважаю, що для жінки оптимальний вік це 55 років. Ті жінки, які захочуть - вони будуть працювати. Ви ж знаєте, що жінка працює не лише у себе на роботі, вона працює й в сім'ї - несе тягар достойний, виховує дітей, обслуговує сім'ю і чоловіка, і дітей", – каже Наталя Павлівна.

Лариса Петрівна також вважає, що пенсійний вік для жінок має бути меншим.

"То негарно. Будуть наші діти страждати і онуки страждати. Ні, ні. Ну державі, то мабуть вигідно, а людям - ні. Нехай пенсії збільшать", – каже пеніонерка.

Пропрацювала до 55 років і пані Надія. Ділиться, зараз грошей не вистачає, проте є кому допомогти.

"Внуки и сын помогает мне материально, деньгами, вот. Ну, а так, ми с мужем экономим. Я не хочу сказать, что ми там голодаем или это самое, нет, мы живем нормально. Конечно, если было бы немного больше, то мы бы и вольнее себя чувствовали".

Розмір виплат - залежить від віку та стажу. Проте цього року пенсійний вік для жінок збільшать. До першого квітня на відпочинок можна вийти ще у 59. Після - у 59,5. А через рік - тільки у 60.

"Необхідний стаж для призначення пенсії - складає 27 років, у 21 році вже 28 і так до 2028 року загальний стаж трудовий складатиме 35 років. Якщо жінки не мають необхідного трудового стажу пенсійний вік буде 63 роки складатиме та 65 - залежно від їхнього стажу", – розповіла завідувачка сектору управління Пенсійного фонду Центрального району Євгенія Антіфєєва.

Нині кількість стажу для жінок та чоловіків - однакова, проте останні вже цьогоріч виходять на пенсію у 60 років.