17:20, 10.01.2020

На передовій – напружена ситуація

Неподалік від Золотого-4, де два місяці тому відбулося розведення військ чути постріли. Напружена ситуація й біля села Кримське.

поділитись:
На передовій – напружена ситуація - фото 1
"Перед нами идет поле, лес, за лесом – речка. И они стоят на берегу реки".

За верхівками голих дерев звідси добре видно окуповану Знам’янку. Там – потужна база противника. Бойові машини піхоти, зенітні установки і навіть – танки. Які, за мінськими угодами, мали б бути відведені глибоко в тил.

"Я так понимаю, питаются пугать нас, или просто показывают, у них очень часто ездит танковая техника. То есть, ми видим их, ми слышим, как заводится танк, как он ездит по линии фронта, ездит над речкой, видим дым".

Звідти ворог щодня обстрілює армійські позиції, що біля селища Кримське. У виборі зброї противник себе не обмежує. В хід йдуть протитанкові ракети та важкі міномети сто двадцятого калібру. Стріляють – навіть удень.

Бойовики активізувалися майже місяць тому, кажуть армійці. Поки що вони успішно відбивають усі атаки ворога. Однак – дорогою ціною.

"У нас вже порядка восьми поранених, це якраз мінометні обстріли, осколкові поранення, бо не завжди можна сховатися. А двоє загиблих хлопців, обоє загинули від кулі снайпера".

А от у самій Трьохізбенці – спокійно. Чому – армійці пояснюють просто. Мовляв, серед бойовиків – багато місцевих.

"Тут, в принципе, сзади нас идет гражданская территория, и видимо, у них тут семьи, поэтому тут тише. – Тобто, щоб своїх не зачепити? – Ну да!".

Та наявність у бойовиків родин на контрольованій території рятує лише від використання важкого озброєння. Та аж ніяк – не від диверсантів. Бійці переконані – щойно замерзне річка, противник спробує підібратися ближче. Принаймні, так і було три роки тому, згадує Василь.

"Тут в основному тоді працювало ДРГ. Ми тоді охороняли той міст взорваний. І туди ДРГ приходили. Ну, і тут же ж, таке танкове направлєніє – тут мілко, і вони сюдою теж можуть проходити".

Утім, армійці готові до зустрічі з ворогом. Запевняють – вони здатні надовго відбити бойовикам бажання ходити за річку.