20:17, 11 лютого

На передовій з'явилася перша сучасна польова база

Зі світлом, інтернетом, гарячою водою та навіть спортзалом. Містечко звели військові будівельники зі спеціально розроблених житлових модулів. Кажуть, поки що це дослідний зразок. Та невдовзі такі бази стануть звичайними.

поділитись:
На передовій з'явилася перша сучасна польова база - фото 1

На дворі -10, а всередині теплоізольованого вагончика – комфортні +20.Так звана польова база модульного типу зведена у відносно безпечному місці, за межами лінії відведення важкого озброєння. Вона розрахована на дві з половиною сотні бійців. Утім, назвати це містечко польовим – язик не повертається. Адже тут є усі блага цивілізації. Світло, інтернет, теплі вбиральні, душові з гарячою водою, і навіть продуктовий кіоск та спортзал.

"Інфекційний модуль, для ізоляції хворих, і амбулаторний модуль, який працює на прийом хворих", - розповідає начальник медичного пункту Юрій Красільніков.

Модульний медпункт медикам до вподоби. Кажуть – зі старим навіть порівнювати не хочуть.

"Ну, умов ніяких не було! Ми жили там, топили грубки, жили в медпункті, і допомога там само чинили! Це було не дуже зручно. А зараз зручно - живемо в одному місці, а сюди приходимо, тут все чисто-добре!" – розказує лікарка Олександра Пиниця.

Спальні приміщення розраховані на шість бійців. Але зараз тут живуть по троє. І це, здається, оптимальна кількість. Більше – було б затісно. Умовами проживання військові задоволені. Переконані – такі містечка потрібно було будувати раніше.

Ця база – поки що перша в Україні. Найближчим часом добудують ще дві аналогічні. Вони дозволяють створити для бійців комфортні умови в безпосередній близькості до лінії зіткнення. А от на самій передовій все лишиться, як і зараз. Експеримент із закопуванням житлових модулів визнали невдалим. Не враховуючи вартості самих модулів, будівництво коштувало 13 мільйонів гривень.