12:25, 05 січня

На період локдауна українці не зможуть купити лампочки, сірники і газети?

В уряді вирішили, що в період карантину з 8 по 24 січня в магазинах можна буде продавати виключно товари першої необхідності.

поділитись:
На період локдауна українці не зможуть купити лампочки, сірники і газети? - фото 1

До цього переліку увійшли тільки продукти, ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв'язку, корм для тварин, ветеринарні препарати, насіння і засоби захисту рослин.

Так виходить, що навіть в супермаркетах українці не зможуть купити значну частину товарів. Наприклад, побутову хімію, інструменти, одяг, сірники, пресу, лампочки, батарейки, дитячі та товари для навчання.

В Американській торговельній палаті виступили проти цього рішення. Там порахували, що постанова прямо обмежує право споживачів на придбання необхідної продукції.

Реакція була оперативно. Вранці на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявили, що сьогодні відбудеться засідання уряду і до постанови внесуть правки.

Однак вранці на онлайн брифінгу міністр Максим Степанов назвав дану інформацію фейком:

"Я бачив цю інформацію, яка з'явилася в мережі, вона не є достовірною. Чим дозволено буде торгувати в період з 8 по 25 січня - це торгівля продуктами харчування, на торгових площах, де не менше 60% площі призначене для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв'язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням та засобами захисту рослин", - зазначив Степанов.