11:35, 10.09.2019

На приватній садибі археологи виявили велику братську могилу з українським солдатами

На приватній садибі археологи виявили велику братську могилу з українським солдатами 10.09.2019

поділитись:
На приватній садибі археологи виявили велику братську могилу з українським солдатами - фото 1

Останки солдатів, які загинули в липні 1941-го року знайшли на приватній садибі жителів села Бердичівського району – на сторінці Facebook повідомляє група історико-патріотичного об’єднання «Пошук».


У першій ямі знаходились розбиті останки 11 солдатів. Вони лежали один на одному в хаотичному порядку. Місцевий ґрунт знищив значну частину середніх та мілких кісток. Перед тим як скинути в яму - з солдатів були зняти ремені з підсумками, військова амуніція, каски, протигази та інше.


"При них було знайдено: трофейну німецьку флягу, 3 котелка, 2 кружки, 2 ложки, залишки шинелей, компас, значок "Ворошилівський стрілець", ЗІП до ДП-27 та фурнітура. При солдатах не було жодного смертного медальйону, і тому вони назавжди залишаться невідомими" - йдеться у повідомленні.


У другій ямі було знайдено останки солдата, який загинув у липні 1941-го року. При ньому було знайдено: алюмінієву флягу, саперну лопатку, підсумки, дзеркальце, залишки газети та медальйон типу ладанка. Нажаль стан медальйону був дуже жахливий та не залишив воїну жодного шансу бути встановленим.


Примітне те, що солдат знаходився на стежці по котрій господиня садиби ходила більше 70-и років.Загалом за виїзд було піднято останки 12 солдатів. Нажаль, всі невідомі.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.