22:14, 28.04.2020

На роботі в карантин

5 тижнів на роботі. Енергетики працюють і живуть на тепло-електро-станціях. 2000 співробітників в ізоляції на роботі заради безпеки не лише своєї, а й енергобезпеки всієї країни. За весь час карантину перша велика перезмінка відбулася на усіх восьми станціях. Та додому пішли лише 40% персоналу.

поділитись:
На роботі в карантин - фото 1

За 5 тижнів на роботі енергетики обжились. Навіть спортом примудрились займатись. Інвентар, якого бракувало змайстрували з того, що було під рукою.

Нині люди, які жили на станції від початку карантину повертаються додому. Перезмінка. Сюди заходять їхні колеги. Пані Світлана теж йде на роботу.

«Я готова заступить на свою самую длинную смену. Я понимаю всю ответственность и важность нашей работы. Кому, как ни нам? Потому что, от энергетиков зависит, будет ли свет в домах у людей», - каже апаратник хімічного цеху ДТЕК Придніпровської ТЕС Світлана Возниця.

У величезній торбині – усе необхідне. А маленький пакунок – то для її колеги Олександра. Чоловік на станції більше місяця і вирішив залишитись ще на одну довжелезну зміну. Подарунок машиністу від дружини та маленького сина.

Олександр Богомолов каже, - найтяжче - не робота, а розлука із родиною. У пакунку, серед смаколиків - конверт з малюнком від сина.

За півтисячі кілометрів, на Вінничині, Марина збирає свого чоловіка на роботу. Наступний місяць Василь старший машиніст енергоблоків Ладижинської тепло-електро-станції житиме на роботі. З собою бере дві сумки.

«Щоб він собі міг вільно почувати, по-домашньому себе там почувати – це домашній одяг, ну, постільну білизну, звичайно, рушничок, подушечка, одіяло», - каже дружина.
Василь і його колеги на різні станції на довжелезну зміну затупають лише за власним бажанням. Всі, хто житиме на роботі до кінця карантину - добровольці.

«Будемо місяць, чи треба буде два місяці, чи три місяці, ми будем, і я в часності буду обов’язково там працювати, це потрібно», - розповідає старший машиніст енергоблоків ДТЕК Ладижинської ТЕС Василь Панасюк.

На Ладижинській ТЕС на зміну заступає 86 людей. Вони замінять колег, які працюють на станції від початку карантину.

«Мы нужны также, как нужны медики, как нужны пожарные. Без электроэнергии не работает ничего, поэтому большое спасибо персоналу, который согласился работать в изолированном режиме», - каже директор ДТЕК Ладижинської ТЕС Ігор Снєгін.

Енергетики проходять медогляд й тести на COVID-19. Працювати, аби країна була зі світлом і теплом, на станцію йдуть обов'язково здорові робітники.