19:37, 13.05.2020

На вулицях Маріуполя побільшало людей без масок

Карантин послабили. Можна й кави в парку випити, і привести дитину на майданчик. Проте все більше маріупольців в громадських місцях ходять без масок. Які обмеження досі діють?

поділитись:
На вулицях Маріуполя побільшало людей без масок - фото 1

Послаблення карантину на Донеччині співпало з сонячною погодою. Містяни знов збираються на дитячих майданчиках і в паркових зонах. Та разом із тим стали нехтувати засобами захисту - більшість жителів - без масок.

Олександра ми заскочили, коли той йшов сквером без пов'язки. Хлопець вважає, коли людей навколо мало, то такий захист необов'язковий.

«Ну а коли багато людей, більше, я не знаю, більше десяти осіб, одягаємо маску по-любому. Вона у мене завжди з собою», - каже житель Маріуполя.

А ось пані Людмила продовжує носити пов'язку всюди. Без неї - лише вдома.

«У місцях скупчення обов'язково потрібно носити маски. А карантин знімати, коли піде зниження вже захворюваності», -впевнена жінка.

За дотриманням правил у парках і скверах стежить охорона. Олександр каже: підходить до людей і нагадує про маски.

«Більше які розуміють і масочку надягають. Є реагують нормально. А є: "Ми на вулиці, ми можемо не надягати"», - каже охоронець парку.

Богдана - бариста. Погоджується з тим, що жителі стали легковажити засобами захисту. Третина її покупців відмовлялися вдягати пов'язку взагалі.

«Обзивати можуть навіть, говорити: "Навіщо мені ця маска? Я її надягати не буду. Я стою на вулиці і мене це не стосується". Але я кажу, що не маю права вас обслуговувати. Ви повинні бути в масці, у вас повинен бути захист», - зазначає Богдана.

Та все ж більшість покупців до правил, які диктує карантин, ставляться з розумінням.
У поліції нагадують, послаблення обмежень - не означає їх скасування. Тож у громадському транспорті, на зупинках, у магазинах та інших місцях скупчення людей пов'язку знімати - не варто.

«Якщо ж людина буде без маски, то патрульний поліцейський зробить зауваження, запропонує маску, якщо у людини немає. Якщо ж все-таки людина буде провокувати конфлікт, то поліцейський має право притягнути його до відповідальності за статтею 44.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення», - розповіла прес-офіцер управління патрульної поліції в Донецькій області Ольга Артюхова.

Від початку карантину на Донеччині оштрафували 19 людей за нехтування правилами захисту. На суму майже 400 тисяч гривень. Поки область друга в Україні за кількістю порушень. Поступається їй лише Дніпропетровщина.