18:54, 23 березня

Навіть пошесть коронавірусу не змусила бойовиків припинити Обстріли на Донбасі

Поки військові стримують одного противника, іншого не пустити на фронт намагаються лікарі. Там посилюють запобіжні заходи щодо коронавірусу. Бійцям видають маски, шпиталі забезпечують необхідним обладнанням.

поділитись:
Навіть пошесть коронавірусу не змусила бойовиків припинити Обстріли на Донбасі - фото 1

Жодних масових зібрань, мінімум нарад, обмежене спілкування з місцевими та походів у магазини. Хоча у бійців на передовій шансів заразитися і так значно менше, ніж у жителів великих міст — кажуть військові медики.

«У військових є свої плюси. В них обмежене спілкуваня, обмежені контакти з зовнішнім світом. Вони перебувають у своєму замкнутому кругу якщо в той круг ніхто не потрапив — значить і не буде там ніякого вірусу — моя думка», - каже військовий медик Віктор Навольський.

 

«Кухарі які постійно контактують з особовим складом - теж постійно перебувають в засоби індивідуального захисту - рукавички, маски», - каже військовий медик Дмитро Овсянніков.

Воювати в масках - надто дивно, але звикаєш швидко - кажуть бійці. Коли ворог навіть не збирається припиняти війну — думати про комфорт часу немає.

«Підходили дві групи по три чоловіки. З двох різних позицій хотіли зайти. Ми їх побачили тут. Вони раз питалися пройти в час ночі і другий раз в пів третього. Пострілами дали знати — що ми бережемо свою сторону».

На фронт надійшло 16 тисяч масок. Цього замало. Але поки чекають нової партії — Олена організувала власну майстерню з пошиву і взяла в руки голку з ниткою.

«Всі жінки — вмієм шити, користуватись голкою і ниткою. Береться звичайни бінт — бажано щоб він був поширше. І головне — маску ми носимо три години. Це многоразова маска — її можна випрати. На це в нас було часу 48 годин», - розповідає військовий санітар Олена Токарєва.

Мобільні військові шпиталі та місцеві інфекційні відділення готові прийняти до 200 хворих на коронавірус. Є 24 апарати штучної вентиляції легенів. А от тестів чекають.

«На випадок масового захворювання військових передбачене перепрофілювання одного з мобільних госпіталів на інфекційний госпіталь, а також — контактних осіб — визначене місце обсерваційної зони — центральний військовий санаторій приморський в запорізької області», - зазначив Олександр Авраменко, керівник служби медичного забеспечення Операції Обєднаних сил.


Станом на тепер на передовій не виявлено жодного випадку захворювання на коронавірус, але реальність загрози тут усвідомлюють. Одночасно боротися не тільки із зовнішнім, а й із внутрішнім ворогом — буде складно.