12:15, 04 квітня

Навушники, розумні годинники та фітнес-трекери. Як це впливає на здоров'я?

Багато українців носять ґаджети протягом всієї доби. З ними сплять та працюють.

поділитись:
Навушники, розумні годинники та фітнес-трекери. Як це впливає на здоров'я? - фото 1

Студентка Валерія нині не може вирішити, який годинник кращий. На одній руці в дівчини - звичайний. На іншій фітнес-трекер. Вважає, що популярними такі пристрої стали на карантині через обмеження в пересуванні.

«Люди сидять вдома, жирок накопичується і його потрібно зменшувати. Яким чином? Ясна річ, купуємо фітнес-браслет і бігаємо по всьому корпусу, по всьому будинку. Так і наганяємо кроки. Відстежити пульс, для того, щоб зрозуміти, скільки кроків ти пробігла за весь день і скільки км в цілому», - каже студентка.

За даними світового ринку популярність смарт-пристроїв стрімко зростає. На першому місці кісткові навушники. Вони дозволяють слухати музику, аудіокниги, розмовляти по телефону. І при цьому буде чутно і те, що відбувається довкола. На другому місці - розумні годинники. Вони можуть і смартфон замінити. А от фітнес-трекери популярність втрачають. Та експерти з електроніки запевняють: це дуже корисні ґаджети.

А от лікарі мають іншу думку. Підкреслюють: попри те, що подібні пристрої можуть стежити за фізичним станом вдома...

«Наростання тривожності в суспільстві через карантин. У людей починаються панічні атаки, хвилювання, тривоги за свій стан. Тому гаджет дає їм почуття уявної безпеки, що за ними хтось спостерігає. Бажано робити перерву. Людина сама може визначити, добре виспався чи ні. Але бажано не носити їх кожен день», - радить лікар-терапевт Юлія Поліщук.

А ще, медики радять: під час сну бажано аби жодних приладів поруч із вами не було.