11:38, 04.11.2019

Небезпечний кір: вчені зробили важливе відкриття.

Небезпечний кір: вчені зробили важливе відкриття. 04.11.2019

поділитись:
Небезпечний кір: вчені зробили важливе відкриття. - фото 1

Вірус кору знищує імунну пам'ять організму і робить його вразливим до інших хвороб. Такого висновку дійшли вчені, вивчивши зразки крові школярів із Нідерландів.

Автори роботи вивчили результати досліджень крові дітей, батьки яких належать до християнської громади і відмовляються робити щеплення, повідомляє Science Immunology.

Серед учасників дослідження були як здорові діти, яким не робили щеплень, так і ті, хто перехворів на кір під час спалаху 2013 року. У останніх зразки крові після зараження брали двічі – через три тижні і через сім місяців після зараження.

Аналіз показав, що після зараження кором з організму дітей зникло від 11% до 73% антитіл до поширених інфекцій.

Інше дослідження, також проведене в Нідерландах, показало, що кір знижує різноманітність клітин імунної пам'яті, які зберігають інформацію про перенесені інфекції і допомагають швидко реагувати на них. Велика частина таких клітин гине і замінюється новими, які "пам'ятають" тільки про кір.

Вчені та лікарі раніше знали, що, перехворівши на кір, у людини збільшується ризик смерті від інших інфекцій, але тепер став відомий конкретний механізм цього явища.

Як з'ясувала група вчених з Амстердамського університету, після кору в дітей зменшувалася кількість так званих В-лімфоцитів, які відповідають за вироблення антитіл і пам'ятають колишні атаки різних патогенів.

Фахівці дійшли висновку, що вакцинація проти кору важлива не тільки для боротьби з вірусом, а й для підтримки імунітету і запобігання імунної "амнезії".

Варто додати, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку кір стає причиною смерті понад 100 тисяч людей, більшість із яких – діти у віці до п'яти років.

Нагадаємо, в Україні з початку 2019 року на кір захворіли 54 065 осіб, із них 28 626 – діти.

Раніше повідомлялося, що Україна стала лідером світового рейтингу країн з найбільш високими показниками захворюваності на кір. Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я.

Крім того, в 2018 від ускладнень кору в Україні померли 16 осіб: 12 дітей і 4 дорослих. При цьому протягом року цей діагноз був поставлений 54,5 тисячам українців.


Джерело: Сьогодні