18:20, 10 лютого

Небезпека в таксі – жертвою може стати як пасажир, так і водій

Крадіжки, домагання та розбійні напади – найчастіші загрози під час таких поїздок. Що робити, коли подорож перестала бути безпечною?

поділитись:
Небезпека в таксі – жертвою може стати як пасажир, так і водій - фото 1

Роман таксував уже понад два роки. Якось пізно ввечері підібрав чоловіка напідпитку.

"Починає розповідати, що він зараз буде діставати ніж і лізе в карман", – розповідає колишній таксист.

Та Роман не розгубився.

"Кажу: дивись машина нова, я нажимаю на газ і вже швидкість 110. Як ти вважаєш: я пристьогнутий, якщо я зараз зроблю якийсь рух і щось трапиться, то хто постраждає чи може ми в Дніпрі скупаємось?"

Після цього чоловік заспокоївся та навіть запропонував заплатити більше за поїздку. Та почасти доводиться стикатися і з неадекватними водіями. На такого натрапив і наш колега. Каже - таксист мчав казна-яким маршрутом, підрізав інші автівки, а після прохання зупинитися – осатанів.

"Я не встиг перейняти подих, як він повернувся до мене з ножем. В якусь мить він втратив пильність і я вирішив його просто з заднього сидіння ногою вдарити. Я вибив двері і вийшов", - розповідає кореспондент Георгій Марінов.

У таких випадках радять не вимагати зупинити, а схитрувати – мовляв, вас нудить і ви не хочете забруднити машину. Тому маєте терміново вийти.

"По-друге, ви можете завжди задати якесь контрольне звичайне питання до водія. Наприклад, скільки будемо їхати, як там пробки і так далі", - каже автоексперт Владислав Антонов.

Ловити автівку з руки чи підбирати якогось пасажира – не варто. Найкраще користуватися онлайн-сервісами. Адже там можна побачити номер автівки, фото водія та відстежити рух. І в жодному разі не можна приймати будь-які пригощання, які вам можуть запропонувати під час поїздки.

"Трапляється, коли навіть підливають жертві щось, якусь невідому речовину психотропної дії, жертва втрачає свідомість і в такий спосіб її грабують, відбирають її речі", - розповідає прес-офіцер Національної поліції України Мар`яна Рева.

Для таксистів розробили мобільний додаток, що дозволяє натиснути в таких випадках на червону кнопку та покликати на допомогу колег. Пасажирам же радять – під час поїздки ділитися з близькими своєю локацією і повідомляти номер авто.