18:00, 20.08.2019

Нема щеплення – немає ані школи, ані дитсадка

Нема щеплення – немає ані школи, ані дитсадка 20.08.2019

поділитись:
Нема щеплення – немає ані школи, ані дитсадка - фото 1

Невакцинованих дітей на заняття не допустять. Через спалах захворюваності на кір. Про це нагадали в Міністерстві охорони здоров'я. Чи дослухаються батьки? Та чи є черги до кабінетів щеплення? І, як бути тим, кому вакцинація - протипоказана?


Закон, який забороняє ходити до навчального закладу без щеплень, працює з двохтисячного року, кажуть медики. Проте його не завжди дотримувалися.


«До недавнего времени в школы однозначно брали не привитых, потому что это нарушение права ребёнка на образование, если мы не дадим ему пойти в школу по медицинским показаниям. Сейчас, учитывая вспышку кори, министерство образования предложило родителям не привитых детей другие формы образования» - каже заступниця головного лікаря з охорони материнства та дитинства Галина Біленька.


Однак думки батьків щодо вакцинації різняться. Одні безперечно за. А інші мають сумніви. В департаменті освіти наголошують - щеплення обов'язкові. Проте, є винятки.


«Єдине питання, якщо у дітей порушення якесь в календарі щеплень, так, і до 1 вересня дітям не встигли зробити його, якщо в довідці буде прописано число, коли буде вакциновано дитину - її зараховують до 1 класу» - розповіла Валентина Зарагулова, спеціаліст департаменту освіти маріупольської міськради.


Якщо ж дитині протипоказана вакцина, то повинно бути заключення медичної комісії. В такому разі відвідування навчального закладу можливе.