13:20, 10 вересня

Нещеплені від Covid-19 у 29 разів частіше потрапляють до лікарень

Такі дані оприлюднив у США Центр з контролю та профілактики захворювань. Попередні дослідження в інших країнах теж близькі до цієї цифри. Епідеміологи в Україні кажуть, що нині у зоні ризику опинилася категорія 50+. Бо найчастіше відмовляються від вакцинації.

поділитись:
Нещеплені від Covid-19 у 29 разів частіше потрапляють до лікарень - фото 1

Усе частіше від щеплення проти ковіду відмовляються українці поважного віку. Побоюються побічних впливів після введення препарату. Експерти радять звернути увагу тих, хто сумнівається, на зовсім іншу статистику!

«В 23,6 раза выше вероятность развития тяжелого заболевания, попадания в реанимацию старше 50-ти лет, которые не привиты, по сравнению с теми, кто привит. Это колоссальная разница, и нужно понимать, что пока у нас будет маленький охват прививками. У нас будут угрозы возрастать, у нас будут появляться новые штаммы, более агрессивные, чем этот Дельта», - наголошує завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

Каже: сучасні вакцини захищають не від зараження, а від важкого перебігу хвороби. Адже коронавірус активно мутує. Вчені всього світу шукають спосіб посилити захист. Один із варіантів - бустерна вакцина. Та в Україні, інформують у МОЗ, якщо й може розпочатися ревакцинація, то не раніше, ніж за рік.

Тетяна Чумаченко стала експертом прямого ефіру "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. На ньому провідні медики країни розповідають про лікування та профілактику Covid-19.

Загальне охоплення проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова вже 16 мільйонів. Нові трансляції можна побачити щосереди на соціальних сторінках Фонду.