11:44, 02 вересня

Незабаром опалювальний сезон. Кому треба звернутися за нарахуванням субсидії

Через карантин деякі пенсіонери непокоються, чи можна звертатися по зимову субсидію. Кому допомогу подовжать автоматично і з якими питаннями доведеться прийти до відділу соцзахисту особисто?

поділитись:
Незабаром опалювальний сезон. Кому треба звернутися за нарахуванням субсидії - фото 1

Маріупольчанка Наталя отримує субсидію. Та допомогу від держави жінці нараховують не цілий рік.

«Заробіток дозволяє, щоб оплачувати влітку самостійно. А взимку немає, нам йде як допомогу. Щороку я повинна поклонятися, щоб мені дали довідки там, довідки тут. З 1 жовтня треба дзвонити, щоб дали, видно, талончик і призначили день. Але як це все буде? А раптом загубиться цей папірець», - не розуміє жінка.

В департаменті соціального захисту заспокоюють: через те, що карантин - подовжили, субсидію на опалювальний період більшості отримувачів перерахують автоматично. Проте боржникам і тим, хто не оформлював допомогу на літо, звернутися до установи все ж таки доведеться.

«І по-друге, потрібно звернутися тим, у кого склалися зміни у складі сім'ї. Тоді приходить людина особисто за попереднім записом, у зв'язку з карантинними вимогами. Також можна подати заяву за допомогою електронного цифрового підпису через сайт. також можна подати заяву, надіславши поштою», - каже директорка департаменту соціального захисту населення Ірина Коробка.

Пані Валентина звернулась до управління соцзахисту за консультацією. Пенсіонерка окрім зимової отримує й літню субсидію. Готівкою. Проте нещодавно у жінки закінчилась ощадна книжка.

«Або виписуйте собі картку, або книжка - 200 гривень. У мене 200 гривень немає. Мені дали картку. Ось буде наступний місяць, як я буду отримувати? Сюди, вона каже, ви вже не отримаєте по ощадкнижці», - питає жінка.

В департаменті соцзахисту кажуть: ті, хто отримував субсидію грошима, продовжуватимуть це робити і надалі. А ось кошти на руки не дадуть боржникам та тим хто віддає частинами те, що завинив за комірне.

«Безготівкове отримання субсидії - це коли грошові кошти надходять насамперед на Ощадбанк і розподіляються між поставниками послуг. А готівковий - це коли отримувач соціальної допомоги, субсидії отримує їх виключно або на картковий рахунок, або послугами Укрпошти», - роз’яснила Ірина Коробка.

Порядок нарахування субсидій не змінився, додають в установі.