19:10, 11.10.2019

Ні грошей, ні ноутбука

Ні грошей, ні ноутбука 11.10.2019

поділитись:
Ні грошей, ні ноутбука - фото 1

На "гарячу лінію" нашого телеканалу звернувся маріуполець та поскаржився: купив у магазині дорогий ґаджет, а той - виявився бракованим. Як споживачам відстояти свої права?

Микита купив ноутбук для роботи. Але вже через два дні повернув ґаджет до магазину. Він виявився поламаним.

«Мы договорились, что они отправят его в сервисный центр, где проведут экспертизу. Если это заводской брак, то они обменяют или отдадут деньги».

На теханалізі ноутбук пробув більше визначеного терміну. За результатами перевірки виявлено заводський брак. Проте ані обміну товару, ані повернення грошей. Хлопцю повідомили, ноутбук начебто відремонтували. Але скільки він пропрацює - невідомо. Технічного висновку ніхто не дає. Коментувати цю ситуацію керівництво магазину також відмовляється, каже хлопець.

«Вот я хочу проконсультироваться, но администратор все время убегает. Все время по телефону разговаривает, а снами нет. Никакой диалог не ведет».

На місці працювала поліція. Вона порадила заявнику звернутися до прав споживачів. В управлінні державної споживслужби кажуть, якщо дефектів при купівлі не було виявлено, можна розраховувати тільки на ремонт. Заміна чи повернення грошей здійснюється, якщо товар неможливо полагодити. Але поки Ваш ґаджет у техсервісі - можна отримати інший.

«Є перелік товарів з яких складається обмінний фонд. Є такий пункт, як персональні комп'ютери, ноутбук - це теж персональний комп'ютер. Тому потрібно утворювати такий фонд. И вони повинні надати майже такий самий у користування на період поки чинять Ваш» - запевнив заступник начальника держспоживслужби в Донецькій області Віталій Кіріянков.

Також спеціалісти говорять: для того, щоб отримати товар у тимчасове користування, потрібно написати письмову заяву. В іншому випадку за кожен зайвий день ремонту можна вимагати компенсацію. 1 день - мінус один відсоток від вартості товару.